08
Spa
10

Sound therapy

Rezidetūros metu tenka susipažinti su plačiu terapijų asortimentu, kuris taikomas klinikos pacientams. Tai prasideda asmenine terapija pas psichologus ar psichoterapeutus, grupine terapija, tęsiasi su įvairiomis fizio-,ergo- ir muzikos terapijomis. Baigusiems 6-8 savaičių trukmės gydymą, galima tęsti ambulatorines terapijas – reguliarią muzikos terapiją (RMT) uždaroje grupėje, asmeninę pscihodinaminę psichoterapiją, dinaminę uždarą grupę ir t.t.

Geras dalykas šioj srityje yra tas, kad galiu viską išbandyti pati, kas puikiai rezonuoja su mano mąstymu. Tai nėra privaloma, tačiau patartina. Be to, puikus būdas tolimesnei specialybės raidai. Taip žinosiu daugumą terapijų ir galėsiu kryptingai jas skirti. Žinoma, tai nėra tas pats, negaliu galvoti kaip neurozės ar psichozės kamuojamas pacientas. Bet susidaryti įspūdį galima.

Ateityje manęs laukia grupės terapija, psichoanalizė, supervizijos. Šiuo metu išbandinėju ergo ir muzikos terapijas.

Sound therapy

Užėjus į muzikos terapeutų kambarį sutikau korėjietę, daktarę Kim. Ir iškart clishe – na turbūt ji siūlo kažką egzotiško. Neprašoviau – sound massage. Lietuviškai tai tikriausiai būtų – skambesio masažas? Pataisykit, jei klystu. Šefui ši terapijos rūšis nepatinka. Jis statistinis vokietis. Vokiečiui geriausia terapija yra sportas. Endogeniniai endorfinai. Jo manymu ši terapija yra pasyvi ir pacientas nieko iš jos negauna. Tai išbandžiusi galvojau kitaip.

Terapijos indikacijos

Paprastai pacientams taikomas autogeninis mokymasis. Tai atsipalaidavimo mokslas, kurį galima taikyti visur: važiuojant, einant, gulint etc. Sound massage indikuotinas tuomet, kai pacientai sunkiai ar visai nesuvokia pojūčių savo kūne. Tai dažniausiai prievartos aukos, lėtinio skausmo kamuojami pacientai.

Eiga

O čia ir smagumas. Masažui naudojami masyvūs, įvairaus tūrio žalvariniai indai, kurie dedami skirtingose kūno vietose. Garsas išgaunamas minkštomis lazdomis. Iš pradžių indai dedami šalia kūno, palaipsniui jie visi atsiduria pakaitomis ant pečių, pėdų, plaštakų, nugaros, užpakalio, reikalui esant ir pilvo.

The FEEL

Na jausmas sunkiai nusakomas. Tačiau pabandysiu papasakoti. Terapijos eigoje jaučiausi kaip vanduo. Tiesiog didelėje erdvėje išsiliejęs vanduo. Su virpančiais indais bangos pamažu pėrėjo visu kūnu… tada jaučiausi kaip atvaizdas vandenyje, kurį tyvuliuoti privertė akmuo, mestas į vandenį. Paskutinis gongas virš galvos ir jaučiausi kaip lapas ant vandens. Tyvuliavau pirmyn, atgal, pirmyn, atgal, pirmyn… vis arčiau kranto…  Ir čia supratau, kad ši terapija nėra tik pasyvus gulėjimas. Atrodo, esi atsipalaidavęs. Esu sveika ir galiu aprašyti tiek savo jausmus, tiek įvertinti esu atsipalaidavus ar ne. Tačiau TOKIO atsipalaidavimo net nesitikėjau. Smegenys visą laiką gi dirbo.

Juokas pabaigai

Ir po terapijos pasidomėjau muzikos terapija. Indikacijomis, poveikiu ir panašiai. Dr. Kim papasakojo, kad šokių pamokų ar RMT metu jie kartais paleidžia lietuvių folkloro dainą, kurią pacientai labai mėgsta. Smalsumas nepaleido, paprašiau pagroti tą dainą. Išvertus, daina vadintųsi „daina apie guobą“, net prie dainos teksto parašyta „Litauisches Volkslied“. Hokay. Bet pasigirdus pirmiem žodžiam pagalvojau – arba aš visiška depp, arba nebesuprantu lietuviškai. Ta daina skambėjo labiau skandinaviškai.. estiškai, bet kaip, tik ne lietuviškai.

Taip ir nebeliko lietuvybės klinikoj. Nieko, jau pasirūpinau Čiurlionio ir kelių LT chorų diskais. Sužinos, ką reiškia „lietuviškai“.

Gražaus savaitgalio!

 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


2010 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

last patients

Audrius apie Šiandien prieš 40 metų.. kino…
nassa apie diy: auskarai
Brigita apie diy: auskarai
nassa apie diy: auskarai
Monika apie diy: auskarai
blogeriai.net - Geriausi lietuviški blogai vienoje vietoje

%d bloggers like this: