05
Spa
10

German rulez

Galvojau nesulauksiu kol turėsiu nuosavą internetą, be to  noriu kuo greičiau aprašyti savo naujus nuotykius. O kai mintis nepaleidžia, pamažu vystosi neurozė ;]

Emigranto dalia arba kelias iki pasirinkimo

Daugelis, na beveik visi mediciną studijuojantys studentai, arba tai ketinantys daryti moksleiviai, susiduria su pasirinkimu – o kuo būti. Mane tai kamavo 6 metus. Negerai dalintis patarimais, tačiau mano atveju buvo taip: stebėjau save procesuose. Kalti juodai ne man. Chirurgija ir tos pačios operacijos, prie nekintančios žmogaus anatomijos – ne man. Mikrochirurgija gal.. tačiau šansų į ją įstoti, mažiau nei nulis. Gryna terapija – ne man. Per daug vaistų ir per daug bėdavojimo. Nors šiais metais, mano nuostabai, sulaukiau nuomonių, jog esu apsigimus chirurgė (!?!?), vyrauja juk nusistovėjusi clishe – vikri ir didesnių apimčių nei norma moteris, gali būti chirurgė, drebulės stoto studentė – nelabai. Taip, tai yra iš tikrųjų.

Savo svajonių kelią  į psichoterapiją atidariau su knyga. Pasirinkau ją iš viršelio. Kaip visada. Kas kuo tiki.. kas likimu, kas simboliais. Taip atsitiko ir viskas – nuo pirmos savo darbo dienos kaip meilėje iš pirmo žvilgsnio. Nepastebiu kaip pralekia savaitė. Su muzikos terapeutais galiu diskutuoti apie klasikinę muziką, kuri yra svari terapijos dalis. Su ergoterapeutais apie savivokos elementus. O kur dar įdomiausios psichoterapijos detalės ateityje?!

Tačiau vis dar namo iš darbo grįžti nesinori. Kodėl? Emigranto dalia nelengva. Nekalbant apie kultūrinius skirtumus, kurių buvusioje DDR, dabartinėje rytų Vokietijoje, ne tiek jau ir daug, ir kalbos barjero, kurio beveik nėra, namų ilgesys pasireiškia ir gana stipriai. Normalus žmogus tai kompensuoja darbu arba somatizacija. Viską dabar patiriu pati.

Kodėl gelbsti darbas? Nes tai daugiau negu aš tikėjausi. Lietuvoje sugalvočiau vienintelį normalios Vokiškos ligoninės pavyzdį – centro poliklinika Vilniuje. Ligoninė čia yra UAB‘as. Jos šefas – vadybininkas. Jo pagalba – pavaduotojas medicinai ir pavaduotojas slaugai. Dėl to įsidarbinęs čia be aprangos, kabineto ir visų biuro reikmenų gauni vidaus telefoną, draudimą ir galingą personalą, kuriam ligoninės vidaus tvarkos taisyklėse numatyta nemažai reikalavimų, kurie palengvina tavo gyvenimą.

Kai kurios taisyklės išties juokingos: „žemesnės kvalifikacijos darbuotojas privalo pirmas pasisveikinti su aukštesnę kvalifikaciją turinčiu darbuotoju. Atgalinis pasisveikinimas nebūtinas, bet rekomenduotinas“. Mirk iš juoko!

Vokietija paženklinta šalis. Giliau pasidomėjus jų politika, pastebėjau didesnių susivienijimų, ypač autonomijos klausimu, vengimą. Dėl to ir 16 Žemių. Dėl to ir kiekvienoje skirtingi įstatymai. Neduok Die kas nors susivienys prieš bendrą tvarką. Čia to vengiama.

Vokietija futbolo kraštas, tai juntama kiekviename žingsnelyje. Kiekviename, daugiau nei 3000 gyventojų turinčiame miestelyje yra geresni futbolo stadionai bei uždari maniežai nei Marijampolėje. Ligoninėje tvarka taip pat primena futbolą. Už vieną taisyklių pažeidimą pacientas gauna geltoną kortelę. Dvi geltonos tampa raudona ir pacientui terapija nutraukiama. Pacientai, kurie daugiau „nebelaukiami“ klinikoje įtraukiami į „Schwarze Liste“ (liet-juodąjį sąrašą).

Planuojantiems studijas svetur

Neklausykit ką sako agentūros, kurios siūlys pradėti tik su pagrindinėm vokiečių kalbos žiniom. Manau tai galioja ir kitom šalim. Norint pradėti studijas ar darbą medicinos srityje, būtina mokėti daugiau nei vidutiniškai. Personalas taip, su jumis bus kantrus ir lauks kol sutversit sakinį, nupiešit arba parodysit gestais tai, ką norite pasakyti. Pacientai dažnai nelauks. Na nebent specializuositės anesteziologijos ar tyrimų srityje.

Ką supratau per 3 savaites

Žmonės čia turi daugiau kantrybės. Sekretorės ir biurokratijos aparatas čia turi daugiau kantrybės! Kas mėnesį kažkur netoli vyksta bent vienas seminaras apie „Burn out“ fenomeną. Daug kalbama apie darbo atmosferą, mobbing‘ą. Prevencijai skiriama labai daug dėmesio, lėšų ir laiko. Prie kiekvieno skyriaus yra rezervuota vieta gaisrinėms, personalui kasmet rengiami mokymai, kiekvienas turi progą rankoje palaikyti gesintuvą, žinoma juo ir pasinaudoti, ar vandens šlangą. Nors paskutinis gaisras čia kilo prieš 70 metų.. na gal dėl to ir nekilo?

Reakcija į lietuvę

Tai, kad atvykau į „am Arsch der Welt“ (liet. į pasaulio šikną – suprask, visišką užkampį) – tai reikia paaiškinti – BDR ir DDR laikais Erzgebirge (liet. – kalnynas Gebirge ar kažkas panašaus, kuriame kasama Erz – rūda) buvo No-man‘s land, nes nepriklausė nei BDR ir nei DDR, čia galiojo savi įstatymai, pvz.: vairuoti galima buvo ir esant  visiškai girtam – daug ką stebina. Tai vietovė, kurioje gyvavo elitinė Wismut kasykla. Regionas, DDR laikais labai gerai gyveno iš iškasenų, be minėto metalo čia buvo kasamas sidabras, uranas. Dabar kai kurie miestai dešimtis kartų labiau apleisti nei Ignalina. Dingo DDR, dingo ir kasyklos, liko tik išpurenta, kaip sūris, žemė po kojom ir daugybė navikinių susirgimų dėl kadaise iškasto urano.

Išgirdę apie Lietuvą, visi bando pašnekinti rusiškai, nes DDR laikais rusų kalba buvo privaloma, kaip ir pas mus, iki kai kurio laiko. Daug kas bando išgąsdinti šalta žiema, bet pernykščiai -26 laipsniai Marijos žemėje visus užtildo. Daugelis Lietuvą žino dėl Klaipėdos, kurią vadina Memel (Nemunas – šis žodis minimas ir Veimaro respublikos himne) ir Nidos, kuri garsi vokiškom kainom. Lietuva dažnai vadinama Latvija, su sostine, žinoma, Ryga. Pasakius kad tai ne tas pats, dažnai lieku nesuprasta „o ar tai ne tas pats?“. Kai kurie žino ir Vilnių. Daugiausiai prisimena senamiestį. Vokietijoje mažai miestų, kuriuose yra, palyginti, didelių senamiesčių. Nemažai sutikau tokių, kurie buvo išsiruošę į kelionę po Baltiją.. tačiau Lietuvą aplenkdavo. Tai pagrįsdami dviračių takų ir infrastruktūtos nebuvimu. Bet pakeliavę po Latviją ir Estiją galvoja kad panašiai yra ir Lietuvoje. Golfų vairuotojai Lietuvą žino kaip savo sudaužytų 4 VW Golf antraisiais namais.

Jaučiuosi kaip tikra ambasadorė. Žmogus iš Šiaurės. Žmogus iš pigių cigarečių krašto. Žmogus iš Lietuvos, su sostine Ryga ir pagrindiniu miestu – Klaipėda. Ar tiek apie save žinojot?


5 Responses to “German rulez”


 1. 1 Dainius
  spalio 5, 2010 13:56

  NU jo įdomus potyriai, galvojau blogiau bus:DDD

 2. spalio 5, 2010 16:49

  tai gryna terapija – per daug vaistų ir bedavojimo, o psichoterapija jau geriau? (: aš gal nelabai gaudausi, šiaip užkliuvo…
  O del UAB tai tave puikiai suprantu. Lygiai taip pat veikia universitetai Svedijoje (o turbūt ir ligoninės). Man patinka (: Pati kitą savaitę eisiu į kursus mokytis laikyt gesintuvą ((:

  • 3 nassa
   spalio 6, 2010 10:24

   o psichoterapijos su vidaus ligom ne negalima lygint :) viena koja esi ant psichiatrijos. Taip, is dalies yra ir vidaus ligu ir tradicinio bedavojimo, bet tai labiau skirtina vyresniems pacientams, kurie atvyksta su daugybe gretutiniu ligu – nugaros skausmai, sanariu skausmai ir panasiai. be to psichoterapijoj gydymas vyksta visai kitaip. po pusmecio galesiu aiskiau paaiskinti :)

 3. 4 O...ju tač mai thalala
  spalio 5, 2010 21:12

  Ei G-Spot’i….kai pavarei :)

  Dziugu, kad gerai sekasi…kad kardanas per babina kol kas nemusa…

  Laikykis.

  O vokisku cigareciu brangumas gal priverte prieit kokia nors sveikatai naudinga isvada ?


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


2010 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie   Sau »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

last patients

Audrius apie Šiandien prieš 40 metų.. kino…
nassa apie diy: auskarai
Brigita apie diy: auskarai
nassa apie diy: auskarai
Monika apie diy: auskarai
blogeriai.net - Geriausi lietuviški blogai vienoje vietoje

%d bloggers like this: