28
Bir
10

vasarinis comeback’as

Nesinori tapti mirštančio blogo savininke. Įtemptas birželis – internatūra, valstybinis egzaminas, išleistuvės ir poilsis, per kurį jau teko ilsėtis nuo nieko neveikimo. Visą tą laiką užsirašinėjau ką noriu parašyti čia. Dėl to ne chronologine tvarka jus pasieks internatūros įspūdžiai, mintys apie pačias medicinos studijas, dar daugiau knygų aprašymų ir panašūs rašinėliai. Beje, ar minėjau? Birželio viduryje šiam tinklaraščiui suėjo metai! Dėl ko aš labai ir gal net dar labiau džiaugiuosi! Sudainuočiau odę skaitytojams ir komentuotojams. Tikrai, jei tik lakštingalėlė būčiau.

Paskutinis pasispardymas – chirurgija
Labai gerai – chirurgija


Po pasivaikščiojimo vaikų skyriuje ši specialybė ir negalėjo būti blogesnė, nes
nieko neveikimo dugną jau buvau pasiekusi. Pirma diena, pirmas asistavimas.
Pincetai krito iš rankų gal 50 kartų, bet dėl to įspėjus operatorių (operuojantį chirurgą) iš dalies buvau rami. Tai disciplina, kurioje gavau daugiausiai patarimų. Ne profesijai. Labiau gyvenimui. Manau, kad taip buvo ne man vienai. Tiesiog chirurgai, žmonės praktiški.

Gerai – chirurgija
Kolektyvas – beveik vyriškas. Totali akušerijos-ginekologijos priešprieša. Tai turi savų privalumų. Pradedant labiau atsipalaidavusia aplinka skyriuje, baigiant racionalesniu bendravimu su pacientais. Nežinau ar tai specialybė kalta, bet būtent čia su pacientais ir jų artimaisiais buvo elgiamasi kantriausiai.

Blogai – chirurgija

Visos būsimos ir norinčios tapti mamytėmis, pagalvokit gerai prieš pasirenkant chirurginę specialybę arba traumatologją (išskyrus smulkią chirurgiją) – tai ilgi ir sunkūs budėjimai naktimis, tai varginantis darbas stovint. Dar blogiau, tai konkurencija. Atrodo, su kuo gi čia konkuruot? Su operacinės slaugytojomis, instrumentatorėmis ir anesteziologėmis. Nesuvokiantiems apie ką kalbu: verta paskaityti S. Sham “Dievo namus“.

Neįmanoma – chirurgija

Kad ir kaip ši disciplina trauktų, man asmeniškai ji yra nuobodi. Ta pati anatomija, dažniausiai tos pačios operacijos (apendicitas, tulžies pūslės akmenligė, išvaržos ir išsiplėtę venos) + keli įdomesni atvejai kartą per savaitę. Dar vienas minusas lyginant su terapija, nors į šį ciklą reikėjo keltis anksčiausiai, punktualumas yra būtinas, nes nustatyto operacijų laiko labai vilkinti nevalia, ypač jei ligoninė didesnė.

Blogai – chirurgija
Kol kas šalyje iš chirurgijos uždirba tik tie, kurie užsiima dienos chirurgijos reikalais, tai reiškia po operacijų ligonis neguli ilgiau nei 72 valandų stacionare. Bėda ta, kad dažnai tokių pacientų sunku “gauti“, į operacijas neatvyksta. galva krenta ne kam kitam, o chirurgui. Kol kas Lietuvoje gydytojas yra ir vadybinininkas ir socialinis darbuotojas, kunigas, draugas, vaistininkas ir tik kažkada po visko medikas, o geru atveju ir gydantis gydytojas

Gerai – chirurgija
Iš esmės, tai lengvas mokslas, vien jau dėl to, kad anatomija dalykas sėslus, keičiasi metodai, kuriais operuojama. Jų išmokus, plius truputis improvizacijos ir operuojama beveik visda su muzika.

Labai gerai – chirurgija
Šios apžvalgos negalima baigti neigiamai! Gal dėl to, kad tikrai žinau nebūsianti chirurgė, dėl ko galėjau atsipalaiduoti, o gal dėl to, kad pasitaikė įdomus ir užimtas ciklas, aš chirurgija susižavėjau.

Reklama

7 Responses to “vasarinis comeback’as”


 1. 1 Ri
  birželio 28, 2010 23:47

  nors medicina ne mano sritis, bet tavo post’ai man labai patinka! nepamirsk dazniau parasyt, tavo stilius ziauriai geras!

 2. 3 Giedrius
  birželio 29, 2010 07:36

  Aha. Rašyk dažniau, yra ką veikti darbo metu;) Mažai turim į mediciną orientuotų blog’ų :D

 3. 7 Gabrielė
  liepos 6, 2010 17:24

  Giedre,

  Tu kaskart mane vis iš naujo motyvuoji studijuot mediciną.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: