18
Bal
10

kokie papai, kokie papai, aukso konkolai

Na kiek įžūlokas pavadinimas, bet ši daina kątik šovė į galvą. Seniai kirba daug idėjų “į temą“ tinklaraščio rašinėliams. Šįkart noriu nušviesti apie krūtinę. Kuriuo aspektu? Tuoj pažiūrėsim.

Kas yra krūtis

Tai riebalų ir jungiamojo audinio konglomeratas. Tai naujagimio maisto kraniukas. Tai yra žodžio mama (lotyniškai krūtis – mamma) ištaka. Tai vyrų geismų objektas. Ir ir ir… kartais krūtį gali sužaloti vėžys.

Krūties vėžys

Tai viena iš dažniausių moterų mirties priežasčių nuo onkologinių ligų. Retas kuris pagalvojame, kad be genetinio polinkio, mitybos ir žalingų įpročių, reikšmės turi ir dėvimi rūbai.

Liemenėlė

Tai yra rimtas faktorius krūties vėžio etiologijoje. Buvo atlikta nemažai klinikinių studijų, kurios parodė, jog moterys, nedėvinčios liemenėlės iš viso, šansus susirgti krūties vėžiu sumažina keliomis dešimtimis kartų, palyginti su tomis kurios ją dėvi 24/7 (rizika 3 iš 4), ar tomis kurios ją dėvi apie 12 val/parą (rizika 1:7). Dar vienas skirtumas parodė akivaizdžiau – buvo tiriama Maori gentis (N.Zelandija), kurios gyventojai visiškai integravosi vakarietiškoje civilizacijoje, ir Australijos aborigenai, kurie gyvena taip, kaip gyveno šimtus metų. Tarp aborigenių nebuvo nustatytas nė vienas krūties vėžio atvejis, nes jos tiesiog nedėvi liemenėlių. Taip pat buvo palygintas vyrų sergamumo krūties vežiu rodiklis su tų moterų, kurios visiškai nedėvi liemenėlės – sergamumas identiškas.

Kas per…?

Nuo tada, kai į liemenėlę pradėta dėti lankelius, pastebimai padaugėjo mastopatijų (krūties liga, kuri laikoma gerybiniu susirgimu, tačiau jį sunku atskirti nuo vėžinio susirgimo). Ką daro lankeliai? Blogai parinkta liemenėlė prispaudžia ar net užspaudžia pažastinius limfmazgius ir limfos latakus, kuriais vyksta limfos apytaka. Limfa – yra skystis, kuris neša medžiagų apykaitos produktus iš organizmo audinių. Kai užspaudžiamas koks latakas, blogos medžiagos (įvairios bakterijos, oksidacijos produktai, toksinai) nenuteka ir gali pažeisti audinį.

Krūtis yra labai jautrus organas. Ji reaguoja į mėnesinių ciklą, hormonų pokyčius, nuotaiką, mitybą ir pan. Dėl to tam tikru metu, dažniausiai kas mėnesį, liemenėlė daro ypač didelę žalą.

Kontroversija

Tai gal nenešiokim liemenėlių iš viso? Na, kad ir koks tai atrodytų blogis, didesnės krūtinės turėtojoms kabančios dvi kišenės perspektyvoje niekaip nekelia susižavėjimo. Užtektų laikytis kelių principų:

 1. Išsirink tinkamo dydžio liemenėlę. Reikia išsimatuoti du dydžius – 1 – apimtis po krūtimis centimetrais, 2 – apimtis per krūtis (geriausia per spenelius, neveržiant). Apatinis matmuo (nr.1) turi būti toks, kad užsidėjus liemenėlę dar laisvai tilptų du pirštai. Tuomet naudojam formulę ir žiūrim į lentelę. Tarkim apatinis matmuo yra 85 cm, viršutinis 102cm, skirtumas 17cm, tai liemenėlės dydis yra 85 C ir t.t. Tiesa, ši formulė yra kritikuojama, nes reikia atsižvelgti ne tik į ciklo dieną, bet ir moters būklę ir panašiai. Tačiau jeigu reikėtų visko taip paisyt, tuoj liemenėles turėtų išrašinėti gydytojai su receptu. O mes to nenorim :D (paspaudus ant lentelės, ji atsidarys didesniame lange)
 2. Limfos drenažas – skamba keistai, bet yra labai naudingas dalykas. Geriausia, jei tokio masažiuko vieną kartą pamokytų masažuotojas, nesunku išmokti. Esmė – limfą reikia nudrenuoti į viršų, į didesnį baseiną. Tarkim rankoje: švelniais judesiais masažuoti aukštyn, link kaklo. Tai turėtų tapti įprastine procedūra, kaip krūtų apsižiūrėjimas bei dantų valymas tarpdančių siūlu.
 3. Sportas. Ypač sportuojant ir ypač kai krūtinė didesnė nei vidurkis reikia būtinai dėvėti liemenėlę. Sportinės yra be lankų ir gerai prilaikančios. Čia ir yra liemenėlės paskirtis – prilaikyti. Bet jokiu būdu nespausti. Ypač prieš mėnesines ir per jas, bei sportuojant reikia atkreipti dėmesį. Tuomet limfiniai mazgai labiausiai „pritvinkę“, dėl to jų geriau nenervinti (t.y. nespausti).
 4. Laisvadienis. Kaip aš sakau – išveskite savo krūtinę pasivaikščioti. Kai nėra reikalo liemenėlės nesidėti.

Pusiau juokais

Kažkada vienas draugas prašė padėti patarti, prieš perkant savo draugei apatinį trikotažą. Paklausiau, gal numanai koks dydis, jis tuomet pasižiūrėjo sau į delnus! Ir taip buvo ne kartą ir ne du :D Bais’ juokinga. Dėl to labiausiai pasisekė britams. Vidutiniškai, jų moteriškių dydis yra C, ir tai yra didžiausias Europoje. Taip yra dėl trijų priežasčių – silikoninių implantų, kontraceptinių tablečių ir gausaus, mėsos produktų, užaugintų hormonų dėka, vartojimo.

Šaltiniai:
http://www.zentrum-der-gesundheit.de/brustkrebs-durch-bh-ia.html
http://www.007b.com/bras_breast_cancer.php
http://ammatn.com/services/lymphatic-drainage/
http://de.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCstenhalter
Reklama

21 Responses to “kokie papai, kokie papai, aukso konkolai”


 1. balandžio 18, 2010 18:44

  Mmmmmm, konkolai… :)
  Dėkui, turėsiu, kam parodyti patarimus :)
  O su delnais, taigi labai patogu. Niekada nesuklysi, nes gi telpa į delną “va taip ir tiek“ :))

  Beje, britės, be didelių papų, dar ir baisios kaip pragaras yra :) Tikriausiai dėl visų tų pačių tavo išvardintų priežasčių.

  • balandžio 18, 2010 18:46

   Beje, kokia tikrinimo nuo vėžio tvarka? Kažkaip ten reikia registruotis per savo gydytoją?

   • 3 nassa
    balandžio 19, 2010 00:51

    na taip, bet programai priklauso moterys nuo 50 metų. šiaip krūtis turi patikrinti jei ne šeimos gydytojas, tai bent jau ginekologas.

   • balandžio 19, 2010 18:45

    Na aš kalbu apie tuos aparatus, kur kažkaip jie mokami, jei nesiregini per savo gydytoją.
    Na, bet susižinosim :) O respektą užsidėk, tavo įrašas jau vaikšto po moteriškasias interneto lankas :)

   • 5 nassa
    balandžio 19, 2010 19:27

    kalbi apie mamografiją? paprastai, jei yra įtarimas, šeimos gydytojas siunčia krūties echoskopijai ar mamografijai. bet jaunoms moterims tai daroma pagal specialias indikacijas. pradžiai užtenka apčiupinėti :)
    o žinok džiaugiuosi kad prisiverčiau sugrįžt.. ir ne su kokiais tai dekupažais :D :D

 2. balandžio 19, 2010 00:56

  įdomu. sužinojau to, ko nežinojau ;).

 3. 8 Maras
  balandžio 19, 2010 01:23

  Tai va, kodėl mano krūtinė maža. Esu mėsos nevalganti viskuo nepatenkinta bjaurybė. :D

 4. balandžio 19, 2010 01:53

  prsisiminiau anekdota.
  Vyras irgi perka apatini trikotaza zmonai.
  Pardaveja ir klausia, tai koks dydis?
  NA vyras kaip ir visada nezino…
  Pardaveja: -tai gal kaip greifurtai?
  – oii ne ne. Vyras.
  KAIP obuoliai?
  NE..
  tai gal kaip kiausiniai?
  JO, kepti!

 5. balandžio 19, 2010 12:40

  “Tarp aborigenių nebuvo nustatytas nė vienas krūties vėžio atvejis, nes jos tiesiog nedėvi liemenėlių. “=> Kažkaip jau labai skubotos išvados.. O gal tiesiog genetika tokia? Gyvenimo būdas?

  • 13 nassa
   balandžio 19, 2010 16:12

   ten vienoje iš nuorodų plačiau buvo aprašyta apie tai. aborigenus lygino su populiacija dėl to, kad Australijoj panašus genotipas. Na jei abejotinas šitas faktas, visada yra moterys, kurios ir vakarų civilizacijoj nenešioja liemenėlių.Tarp jų sergamumas irgi ženkliai mažesnis

   • balandžio 20, 2010 08:30

    O nėra susiję tuo, kad liemenėlių nenešiojančios moterys tiesiog turi mažesnes krūtis, kitaip tariant, mažiau audinio, kuriame gali potencialiai susidaryti augliai?

   • 15 nassa
    balandžio 20, 2010 21:14

    auglys susidaro liaukiniame audinyje. Didesnė krūtis paprastai būna dėl riebalinio audinio susikaupimo, kuriame paprastai vėžys nesivysto. Be to, kiek pamenu, iš dokumentinių filmų, tos laukinės moterys nebuvo tokios mažakrūtės :)
    tiesiog, neesu girdėjus fakto, kad didesnes krūtis turinčios moterys, turi didesnę riziką.

 6. 16 chey
  balandžio 24, 2010 21:44

  nevisai i tema,bet norejau paklausti kaip manai ar plastines krutines mazinimo operacijos labai pavojingos apskritai? ir ar po to nepadideja visokiu augliu rizika?

  • 17 nassa
   balandžio 24, 2010 21:57

   jei bendrai dėl operacijos, tai prisideda visų operacijų rizika (infekcija, žaizdos nesugijimas, etc..). auglių rizika gali padidėti tik tada, kai audinyje ar limgmazgiuose jau yra pakitusių ląstelių, kurios gali išsisėti į kraują ir išplisti. operacijos metu.
   Šiaip rizika nėra didelė ir nemanau, kad susijusi su auglių rizikos padidėjimu.
   Bet mano nuomone, dėl krūties mažinimo operacijos, reikia labai jau gerai pagalvoti. Įvertinti amžių ir bendrą būklę, bei priežastis kodėl jos trukdo :)

 7. balandžio 24, 2010 23:34

  Dekui uz straipsni :) Reiks zmonai forwardint :D

 8. 20 Skaitanti
  gegužės 12, 2010 13:56

  Na niekad net pagalvojus nebūčiau. Liemenelė? Vėžys? Kažkaip net nejauku pasidarė. Reikės atidžiau rinktis…Kodėl niekas to nepasakė ankščiau :(


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: