16
Spa
09

t*nklo įspūdžiai

Vakar tinklaraštininkai rinkosi į (ne)konferenciją T*nklas:

review

Arnas (dansu.lt ) kalbėjo apie kolektyvinį darbą, jo pliusus ir minusus. Didžiausias pliusas, pranešėjo nuomone, yra redakcijos susitikimai, kurių metu „geriam alų, brendį ir degtinę“, o minusas, jog rašytojai kartais pakimba ir užstringa ant „ai kas nors ką nors“ plokštelės.

Ši kompanija yra nusistačiusi teisingas gaires kaip reikia burtis ir kurti kartu. Didelės paslapties čia nėra, kelios taisyklės ir noras sužinoti („saviedukacija“) daugiau. Na, prie žodžio – šizofrenija reikšmės panaudojimo netikslingumo nekibsiu ;] nes tikriausiai ne taip supratau.

Tautvydas Dagys – apie Windows live writer gudrybes. Aš kaip IT-molis nieko nesuprantu apie tokius dalykus, dėl to buvo įdomu pamatyti variantą, kaip rašyti tinklaraštį. Tai buvo kabliuko mėtymas, ne per tokį trumpą laiką reikia pristatinėti programą, na gerai, atsiprašau, gudrybes.  Kas žinojo ją, nieko naujo nepešė, o kas ne, tam tiesiog atvėpo žandikaulis ir atsirado noras(?!) pabandyti. Bet, turiu prisipažinti, noras tuoj ir dingo. Pranešimo metu vyko proceso demonstravimas. Tai man ypač patiko, nes pritraukė triukšmaujančios galiorkos dėmesį. Tiesa, nesuprantu kodėl kai kurie pranešėjai stengiasi vartoti lietuvišką žodyną (įskiepis, žinatinklis), tačiau palieka tokius „terminus“ kaip – „drag and dropinti“ arba „spel čekeris“.

Justinas Beinorius, pranešime „…tarp miesto ir kaimo“ užsiiminėjo reklama. Taigi sužinojau, jog wordpress sistema yra “kaimas“, o blogas.lt “miestas“. Kai autorius paminėjo, jog Džiugas iš pradžių irgi buvo kaimas, dabar tapo miestu, kažkas iš auditorijos pajuokavo „tai gal jau ir visu rajono centru tapo“. Aš naudojuos wordpress‘u, kaip patys supratote, bet nesijaučiu „socialinėj atskirty“ ar buvau priversta investuoti kažkiek pinigų. Dėl to šis pranešimas mane labai „subalamutino“ ir daugiau aš negalėjau normaliai jo klausytis. Norėjosi konstruktyvaus, nešališko lyginimo, galbūt įtraukiant daugiau blogofermos variantų.

Įdomus pranešimas buvo apie autorių teises ir šaltinių citavimą (skaitė Marija Stonkienė). Įdomu tai, jog beveik visi tinklaraštininkai yra pažeidę vieną ar kitą su autorinėmis teisėmis susijusį įstatymą (atgaminimo, viešo paskelbimo, autoriaus teisių ir kt.). Blogiausias pasakymas buvo tas, jog „teisė nespėja su technologija“. Bet tai nereiškia, jog mes kalti dėl to. Kodėl tik dabar kuriasi piratų partijos ir dabar pradedama galvoti apie tai, jog autorius gali viešai atsisakyti teisių į savo kūrinį, kad juo įvairiais, bet ne komerciniais tikslais, galėtų naudotis kiti?

Taip, aš garantuotai pažeidžiu atgaminimo teisę, ypač tuomet kai įraše patalpinu kokį nors paveikslėlį, kuris šiek tiek iliustruoja mano tekstą. Tačiau kai internetas visko pilnas, o autoriai patys savimi nepasirūpina (iki tol, kol į duris nepabeldžia besišypsantis teisininkas su vizitine kortele) kam dar sukti galvą?

Kaip sako vienas krūtinės chirurgas „blogai padėtas daiktas ir gerą akį pagadina“.

Panašia tema kalbėjo ir Liutauras Ulevičius – blogo teisė ir atsakomybės. Pranešėjas supažindino su Visuomenės informavimo įstatymu (niekur nerandu paskutinės jo redakcijos..), bei trumpai apie tai, kaip jo laikytis.

Žinoma, labiausiai laukiau kolegės pranešimo. Jis sukėlė daug minčių, kodėl aš pati rašau tinklaraštį. Supratau, kad mano misija ir vizija tikrai skiriasi. O daugiausiai motyvuoja rašyti profesinį tinklaraštį šie dalykai – siekis skleisti informaciją, burti bendraminčius, iškelti problemas ir skatinti diskusijas, įgyti žinių ir tobulėti bei formuoti įvaizdį.

Įdomios buvo Džiugo mintys. Auditorija tikriausiai buvo ta, kuri atėjo pasitikrinti ar gerai pradėjo. Pranešimas man priminė paskutines pratybas su kokiu nors skyriaus vedėju (jie paprastai prie kavos ir šokolado papasakoja apie jaunystę ir studijas), kuomet jis pasakoja apie savo patirtį, nuoširdžiai patardamas. Taip ir Džiugas, pats gal ir nesuprato, kaip įtikino ir įrodė, kad „viskas jau parašyta, reikia tik siekti kokybės. O kokybiški 300 straipsnių apie tą patį vis tiek bus kitokie“.

Summa summarum

Aš tiek nežinau apie save, kodėl rašau ir ką man rašyti. Tokios klasifikacijos ir strategijos yra gerai, bet tai muša nuo to kelio į… į kur? Tikrai noriu padėkoti organizatoriams ir pranešėjams už pastangas. Labai gerai, jog siekiam kokybės ir ryžtamės nutraukti akis nuo kompiuterių, jog susitiktume gyvai. Mano galva, nebūtina net išgert kavos ar organizuot afterparty.

Ši konferencija man uždavė daugiau klausimų nei atsakė…Iki šiol galvojau ir dabar tebegalvoju, jog geriausia daryti taip, lyg nieko apie tai nežinotum. Juk rašyti blogą tai ne vaiko širdį operuoti. Niekas nuo to nemirs. Svarbiausia, kad pats kaifuotum nuo to, ką parašei. O mano tikslas yra toks, kad progai pasitaikius galėtum kalbėti ne viena tema, kuria nori pats, o nepasimestum bet kokioje situacijoje.

Reklama

10 Responses to “t*nklo įspūdžiai”


 1. spalio 16, 2009 13:57

  “Miestas ir kaimas“ geriau būtų tikę epitetai “Barakas ir nuosavas namas“. :-) Šiaip dauguma Justino pranešimų tokie be vertės :-)

 2. spalio 16, 2009 22:30

  :) džiugu, kad pranešimai paliko tokius įspūdžius… Taip, požiūriai gali labai skirtis. Rengdama pranešimą daugiausia rėmiausi savo patirtimi, nes internete nieko tiksliai šita tema neradau.

  Apie vaiko širdį ir tinklaraščio rašymą… Džiugas jau ne kartą sakė, kad rašydami prisiimam atsakomybę už savo žodį. Viskas lieka, o vėliau gali būti panaudota prieš tave.

  Na, ten kiek supratau buvo blogas.lt reklamavimas. Blogeferma yra gerai tik iš pradžių… Aš pati nuo blogas.lt pradėjau. Bet po to norisi kažko daugiau, individualumo, laisvės. Jei įdomiai rašai, tai pastebės ir blogas.lt ir bet kur kitur internetinėj erdvėj.

 3. spalio 18, 2009 12:53

  mane kaip naujokę labiausiai domino “ploto“ klausimas, t.y. kur geriau įsikurti savo tinklaraštį. Šiuo metu esu bloge.lt, bet pastaruoju metu apie šią platformą girdžiu tik blogus atsiliepimus, nors atvirai sakant, nesuprantu, kas blogai? o kad Justino pranešimas buvo blogas – tai faktas. Reikėjo arba paskaitų laiką ilginti arba atsakingiau rinktis tuos, kuriems buvo suteiktas žodis :)

 4. 7 Valentina
  spalio 20, 2009 09:08

  Beje, del tu autoriniu teisiu. Klausiau ir as to pranesimo. Daug sumaistes inese. Kaip teko dometis, galbut ir nepazeidziame, nes pazeisti galima tik tai, kas pripazinta kuriniu. O i ta savoka ne viskas tinka. Kuriniu musu visuomeneje sukuriama nedaug :) Tad gal ir ne taip baisu viskas kaip P. Marija mums pasakojo…

  • 8 nassa
   spalio 20, 2009 19:56

   na, šiaip tikrai, galėjo auditorijai labiau adaptuot. tačiau ką aš darau dabar su nuotraukom, tai tikrai gaunasi teisių pažeidimas. Gi imu iš bet kur ir bet ko :)

   • spalio 21, 2009 00:03

    Šiaip flickr yra vienas iš tinklapių, kuriuose autoriai sutinka dalytis foto. Bet ten esančios medžiagos dažnai neužtenka. Šiuo metu bent jau nuorodą numetu į šaltinį… Nelabai norėčiau, jei mano mintis kas nors imtų ir pavogtų bei pristatytų kaip savo.


 1. Po T*nklo Atgalinis pranešimas Spa 18th, 2009 13:11

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: