10
Rgs
09

man kilogramą validolio, prašau….

Kažkokioj keistoj statistinėj šaly gyvenam. Visur pirmaujam, nors esam didžiausia bėdžių tauta. Daugiausiai to ano ir trečio. Prie visko, dar ir vaistinių. 2000-iam gyventojų – viena vaistinė. Jei nepamiršau, kaip skaičiuot – Lietuvoje jų yra 1650. Kieme yra ne tik prekybos centras, universitetas, skudurynas ar “taškas“ bet ir vaistinė (©prof.V.Basys), kurioje  kas trečias perka kardiologinius preparatus, kas ketvirtas sąnariams “skirtus“ vaistus… be kita ko, daugėja antipsichotinių ir skausmą mažinančių preparatų vartojančių piliečių. Daugiausiai parduodama receptinių vaistų, bet 70% pelno “padaroma“ iš nereceptinių.

Kaip gi be, už kiemo tvoros glūdinčios, išminties? Kai rinkoje dominavo rusiški vaistai, juos vežė iš vakarų, dabar kai visus rusiškus išėmė – užsiiminėja kontrabanda, kas kojinėse, kas apatiniuose.  Tai ir patarles reikia keisti – geriau korvalolis kišenėj, nei propanololio receptas stalčiuj.

Geriausias saldumynas iš Belgijos yra šokoladas, iš Lietuvos – dengta tabletė.

->sugeneruota iš klinikinės farmakologijos paskaitų ciklo

6 Responses to “man kilogramą validolio, prašau….”


 1. rugsėjo 10, 2009 13:55

  Kartais man atrodo, kad žmonės labiau pasitiki vaistininkais nei gydytojais… Prieš kiek laiko buvo pasirodęs straipsnis, kad lietuviai pirmauja pagal savigydą ;). Tai nuėjus į vaistinę kiekvienas yra sau gydytojas ;).

 2. rugsėjo 11, 2009 12:25

  Rusisku vaiztu be reikalo uzdraude… Prisidenge ES ir uzdraude, o is tiesu uz visko slypi $.

 3. rugsėjo 15, 2009 13:23

  O kur dar kreiptis pagalbos, jei ne į vaistinę?!
  Asmeninė patirtis – net chirurgas iš rentgeno nuotraukos nemato lūžio! Arba atvirkščiai – gali pulti operuoti net ir be reikalo :)
  Vidaus ligų gydytojai nustato ligą geriau, nei ekstrasensai – be tyrimų, vien iš pokalbio apie gyvenimą :D
  Arba trylikai žmonių gali pripažinti cukraligę. Nes tą dieną (kaip paaiškėjo gerokai po to), kažkas buvo sutrikę kraujo tyrimuose :D
  Tūkstančiai istorijų, tūkstančiai…
  Vaistinėje, aišku, gali nusigydyti. Ale vis ne taip pikta, kaip kad daktarai nugydo :D
  Tamsokas jumoras čia įvyko, bet kad yra taip :)

  • 4 nassa
   rugsėjo 21, 2009 18:53

   na matai, vaistininkai dviejų rūšių būna – farmakotechnikai ir farmakologai. Jų supratimas apie vaistus kardinaliai skiriasi. Lietuvoje daugiausiai dirba farmakotechnikų jei neklįstu, jie, priešingai nei farmakologai, nesimokė apie ligas ir vaistus, o tik apie vaistus, dėl to jų rekomenduojami vaistai yra ne žinių, o patirties įtakoti.
   Kitas svarbus dalykas yra pinigai ;] vaistinė yra verslas, vaistininkas yra verslininkas. Nes už keletą dešimčių parduotų naujesnių preparatų jie sėkmingai maudosi Jūrmaloje,o jūs dar sėkmingiau gyjat nuo placebo. [geriausiu atveju]

 4. rugsėjo 18, 2009 11:30

  Aš asmeniškai nekenčiu vaistų ;]
  mano močiutė turi tiek visokių senų ir naujų vaistų kad geria praktiškai beleką: čia draugė sakė nuo širdies geras bet nepadeda ir panašei vaistai mėtosi po visą kambarį, man net keista kaip jinai iki šiol nenusinuodija.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: