03
Rgs
09

tas nelemtas fanatizmas

O man įdomu ar vegetarai, na tie, labiau fanatikai, kurie nevalgo visko, kas turi veidą, arba dar ekstremaliau – kurie meta šešėlį, žino, kad kai kurie vaistai ar preparatai neretai testuojami su gyvūnais, net gaminami iš atskirų jų organų?

Tarkim, cepelinų tautos pamėgta rožinė tabletė, kurią reklama pataria vartoti prisivalgius. Veiklioji medžiaga – pankreatinas gaunama iš kiaulių kasos.

Dar dažniau medicinoje sutinkamas preparatas heparinas, kurio vieną iš žaliavų 1/2-ąjai visos gamybos, tiekia Kinija, gaminamas iš kiaulių žarnų. Tarkim jeigu vegetarui įvyks embolizacija trombu ir jam reikės lašinti hepariną. Jeigu jis žinos tai, ką viršuj paminėjau – atsisakys gydymo??

Net ir vegetarai suserga miokardo infarktu. Vienas iš algoritmų – gydymas trombolize, po jos – heparino infuzijomis. Klausimas, kaip toli gali žmogų nuvesti fantatizmas?

Jau net į Lietuvą atėjo nuostatos, kad jahovistams be jų sutikimo negalima ne tik kraujo perpilti, bet ir daryti keleto kitų manipuliacijų.

Ir tik dėl to, kad įsitikinimai tampa svarbiau už sveikatą?


60 Responses to “tas nelemtas fanatizmas”


 1. 1 Oni
  rugsėjo 3, 2009 20:41

  Taip, žino.
  O man įdomu, ar visavalgiai valgo ir gyvulių akis. Ne? Kodėl?

  Nemėgstu kraštutinumų.

  • 2 nassa
   rugsėjo 3, 2009 20:51

   Neesmė ko nevalgo visavalgiai. Apie akis tai netiesa, esu girdėjusi apie karvės akių patiekalą, kažkur Lietuvoj jomis maitinasi, dėl mukopolisacharidų, kurių yra stiklakūnyje. Aš ir nemėgstu kraštutinumų, bet ir postas buvo apie fanatikus, jei neesi tokia, šis postas tikrai ne apie tave ;]

 2. 3 bbr
  rugsėjo 4, 2009 02:12

  Asmens laisvė – kas tai? Manau sąžininga, kad žmogus turi teisę numirti savo noru dėl debiliškų įsitikinimų. Juk dauguma iš mūsų galėtų mirti dėl vienų ar kitų įsitikinimų – kas dėl tautos laisvės, kas dėl žmonijos idealų, kas dėl garbės, kas dėl “meilės“, kas dar dėl ko nors kito. Kaip pažiūrėtum – viskas gali būti pakankamai debiliška arba idealu, žiūrint iš kurio taško žiūrėsi…todėl labai svarbu suteikti žmonėm teisę spręsti pagal jų pačių sugalvotas taisykles ar kriterijus, neteisiant jų mastymo ar pasirinktų kriterijų. Ir nors pats manau kad tokie jahovistų įsitikinimai yra durni, manau kad jiems geriau mirti už juos, negu per prievartą eiti prieš jų įsitikinimus. Kol kiekvieno iš mūsų laisvė nepažeidžia kitų laisvės – ta laisvė privalo būti gerbiama.

  • 4 nassa
   rugsėjo 4, 2009 13:12

   čia iš ties yra kirbantis susirūpinimas, nes man irgi dzin – daro kas nori, ką nori, tačiau man ateityje kirsis šie dalykai- žmogaus įsitikinimai ir gydytojo etika (Hipokrato priesaika). Gerbsi jahovistą ir neperpilsi kraujo ir jis mirs nuo hipovoleminio šoko (per mažo kiekio organizme) ar spjausi, pagydysi ir tada tasysies po teismus…. o kur dar musulmonai ir jų Koranas? Jie tikrai gali užprotestuoti heparino vartojimą, jų sveikatai gydyti

 3. 5 aladin
  rugsėjo 4, 2009 07:27

  Nezinau, kaip tu sugebejai susieti vegetarus su fanatikais :], bet tarkim yra zmoniu fanatiku kurie gal panasiai ir elgtusi. Bet tau reikia ziureti giliau, kad ir i vegetarus, nemanyk kad jie nevalgo mesos is principu, o dar geriau yra veganai, kurie nevalgo jokio maisto gyvupiles kilmes, tau nuo veganu ir reikejo pradeti :]. Tai dazniausiai tai neapsiriboja maistu ir kaip kaika paminejai panasaus, jie ir uz gyvunu teses kovoja, arba tiesiog labaiau atkreipia demesi i esamas problemas. Viena is ju kad gyvunu industrija yra turbut didziausia priezastis del klimato atsilimo, taip pat kad serti tuo gyvunus reikia jiems sumaitinti ir daug maisto. Ir galiau siai pridurciau, kad valgymo iprociai ant tiek dabar pavirto i kazkokia nesveikia dalyka, kai zmones valgo kai net buna sotus, kas anksciau ar veliau pasikeis, del vienu ar kitu priezasciu.

  • 6 nassa
   rugsėjo 4, 2009 13:14

   iš tiesų pritariu minčiai, kad dabar valgymo įpročiai išsigimė. Kai nebuvo iš ko rinktis nebuvo nei vegetarų nei veganų…. sąmonė eina konkretaus iškrypimo link.
   O fanatikų būna visose srityse, aš labai siaurai paėmiau. Bet supratau, kad nelabai kas suprato, ką aš šiuo įrašu norėjau pasakyti :)

 4. 7 ewal
  rugsėjo 4, 2009 08:19

  nemanau, kad žmogus, sirgdamas širdies liga, priešintųsi būti gydomas vaistais, kurių vieklioji medžiaga pagaminta iš gyvūno organo. manau, tu čia pats (-i) pirma susigalvojai problemą, o tuomet taip šauniai ją sukritikavai. galėtum skaityti šitą postą nuo scenos, kaip koks Šapranauskas arba viena iš tų savo storumu besididžiuojančių moteriškių (ar ten viena ir ta pati visur šmėsčioja?)

  • 8 nassa
   rugsėjo 4, 2009 13:18

   įdomi pozicija.. tačiau aš turėjau galvoje tokią situaciją, kai aktyviai gyvūnų teises ginantis asmuo suserga ir tikrai žino, kas ir kaip su tuo heparinu. Tai ar jo visas aktyvizmas bus šuniui ant uodegos, vien dėl to, kad jam staiga bus nusispjaut, kad dėl jo buvo išžudyta daug kiaulių? Ar jis eis iki galo ir ieškos būdų kaip pagyti be gyvulinės kilmės preparatų? Problema čia nesugalvota, o visai reali. Tačiau smagu jei tau panašu į stand-up comedy ;] Turėsiu omenyje..

   • rugsėjo 4, 2009 20:10

    mums verkiant reikia kiaulių-donorių.

   • 10 nassa
    rugsėjo 4, 2009 20:42

    tikrai taip! JAV jau bandoma išvesti baby-pigs rūšį kurios plaučius būtų galima naudoti kaip ksenotransplantatą (kseno – kitos rūšies)

   • rugsėjo 4, 2009 21:10

    turėjau omeny, donorių-savanorių. kurios sutiktų ir pasirašytų, jog sutinka, kad jų žarnos po mirties būtų panaudotos heparinui, o kepenys – pankreatinui gaminti.

   • rugsėjo 4, 2009 21:12

    … tada gal nekiltų tų problemų veganams. jeigu jau sakai, kad čia yra problema…

   • 13 nassa
    rugsėjo 4, 2009 21:21

    tiesa sakant nelabai supratau ką tu nori pasakyt ar tai pajuokaut… aš neteigiu, kad tai yra problema. O tamstos ironiškas požiūris trukdo įsiskaityti tarp eilučių

   • rugsėjo 4, 2009 21:29

    :D Nesureikšmink taip. Nei mano, nei savo raštų :D Čia tavo paties bloge radau linką pas J.Erlicką. Tai ta pačia dvasia ir… Žodžiu, viskas gerai :D

   • 15 nassa
    rugsėjo 4, 2009 22:16

    aš tik noriu suprast taip kaip tau atrodo ;] ir “reikalauju“ to paties in return.
    Beje, ar taip sunku nuspėt, kad aš ne pats, o PATI? :D

   • rugsėjo 4, 2009 22:29

    tai iš katros vietos galėjau nuspręsti, kad “pati“? bet tai dar maloniau bendrauti, tokiu atveju. sorry, jei pasirodė, kad biškelį bitchinu. čia juk nepiktai visai :D o jeigu tikėjaisi iš manes rimto komentaro ar analizės, tai tavo “iškelta“ problema man nepasirodė rimta. šiaip lengvo pobūdžio bla-bla-bla :)

   • 17 nassa
    rugsėjo 4, 2009 22:35

    iš gražiai svajingai nušpakliuotos vienos akies gravatare :D? kiekvienas komentaras vertas dėmesio, tik iš jų matosi, kiek dar enciklopedijų reikalinga parašyt būsimiems pacientams. O kad minėta problema tau atrodo nerimta irgi ne klaida. Jei tamsta bitchini, tai nereiškia kad ir aš su visom temom miegu :D

   • rugsėjo 4, 2009 22:43

    o! tik dabar atkreipiau dėmesį. nesigilinau, maniau kokia nors keverzonė, kaip ir prie mano komentarų. daili akis. ir nosis. aš čia jau rimčiau negu apie kiaules-donores-savanores.

   • 19 nassa
    rugsėjo 4, 2009 22:52

    pastabumas turbūt nėra stiprioji charakterio pusė?

 5. rugsėjo 4, 2009 11:08

  Mano galva, tai tevalgo pagal savo skonį. Galbūt, jie net gali girtis savo pasirinkimu. Betgi dažnai bandoma kitus mokyti. O tai jau yra agresija.
  Dėl tikėjimo – vėlgi, valgo jie ten ką ar nevalgo, nesvarbu. Bet būna dėl tikėjimo neina į kariuomenę tėvynės ginti. Tokių nederėtų ginti įstatymais :D
  Beje, pats mačiau, kaip nevalgantys kiaulienos jos nevalgo. Iki tikro alkio :D
  Kaip visada – žmonių žodžiai tėra tai, ką jie sako iš savo tvirtovės. Pakliuvę į nuo jų nepriklausančias sąlygas nesunkiai keičia kailį :D
  Išgyventi tai ojojoi kaip norisi :D

  • 21 nassa
   rugsėjo 4, 2009 13:23

   Amen, visiems sakiniams ;] ypač apie žodžius.
   Man panašiai būna, kai susitinki kokį pakrikštytą agnostiką, kuris kalba kaip jis niekuo netiki ir t.t. Ir tik iš visos krūvos tokių sutikau VIENINTELĮ, kuris oficialiai per Vatikaną išsižadėjo šio tikėjimo. Čia yra tikras ryžtas ir savo nuomonės laikymasis

   Tačiau, vėl pasikartosiu, dėl tokių laikų, kai visi labai “vertina“ savo laisvę ir teisę į viską, tam tikriems žmonėms yra surakinamos rankos ir siaurėja jų galimybės.

 6. 22 bithuthe
  rugsėjo 4, 2009 23:28

  tikiuosi nenukrypsiu labai nuo temos, bet vistiek apie vegetarus. kaip tik dar šiandie pagalvojau, kaip elgiasi jaunosios vegetarų/veganų šeimos? Ar brangieji tėveliai irgi taip “traumuoja“ savo mažąsias atžalas tokiais debiliškais įsitikinimais kaip ir save, ar leidžia normaliai, kaip visiems vaikams, sveikai augti, kol šie patys gebūs patys pasirinkti.

  Anyway, aš už mėsaėdžius, MEAT RULEZ >:D

  • rugsėjo 5, 2009 14:56

   Kur čia matai traumavimą ir debilizmą?

   • 24 bithuthe
    rugsėjo 5, 2009 22:34

    nugi principu: aš vegetaras, tai ir mano vaikas nevalgys mėsos ar kaip gerb. nassa sako “viskas kas meta šešėlį“. tai va, būtų įdomu sužinot, koks jų požiūris šiuo klausimu.
    na dėl debilizmo, tai gal ir perlenkiau lazdą taip pavadindama, bet…na aš pati totali “mėsaėdė“ [nors kartais ir ta per gerklę lenda], nes tokia jau pas mumi šeimoj politika.

    p.s. tiesa, gi turiu draugę vegetarę, bet čia ne viskas, ji ir žuvies nevalgo. kažkoks keistas fenomenas :D kaip tada tokį vegetarą pavadint?

   • 25 nassa
    rugsėjo 5, 2009 22:51

    tie kurie nevalgo žuvies, taip pat negeria pieno, neskanauja medaus, nenaudoja želatinos – VEGANAI

 7. rugsėjo 5, 2009 22:54

  Taip ir pavadinti – vegetare. Žmonės, nevalgantys tik mėsos, bet valgantys žuvį ir kitas jūros gėrybes, nėra vegetarai.

  Pati sakei, jog Tavo šeimoj „tokia politika“ – valgyti daug gyvulinės kilmės produktų. Vadinasi, aš lygiai taip, kaip Tu, galiu apkaltinti Tavo tėvus, kad jie primetė Tau savo mitybos įpročius. Žinant, kad subalansuota (!!!) veganiška mityba yra tinkama visuose gyvenimo tarpsniuose, įskaitant kūdikystę ir nėštumą, galima kuo ramiausiai savo atžalą maitinti veganiškai. Tai tokio pačio lygio „debilizmas“, kaip ir nusprendimas už vaiką, kad jis turi valgyti mėsą.

  • 27 nassa
   rugsėjo 5, 2009 23:02

   na suprantu, galima gi vaiką taip auklėt. kodėl gi ne. vis tik ekonomiškiau, nereikės mėsos pirkt, kuri ir taip brangsta, tačiau kitas dalykas yra visokios nepakeičiamos aminorūgštys ir elementai, kurių tiesiog nėra veganiškoj mityboj, dėl to ji jau yra nevisavertė. Čia faktas. Diskutuotina yra tik tai – ar tai labiau kenkia, ar labiau padeda, ar tai labiau vienodai?

   • rugsėjo 5, 2009 23:14

    Kas per pasenę ir nepagrįsti pseudofaktai? : )) Kokių NEPAKEIČIAMŲ medžiagų yra gyvulinės kilmės produktuose? (jei tikrai labai nori gilintis į šį aspektą, aš mielai perkratysiu rimtus straipsnius, grįstus ne teiginiais, prasidedančiais „aš manau“ (ei, skamba kaip grasinimas!)

    O kas dėl mėsos pirkimo vardan sutaupymo – Lietuvoj veganiškai maitintis ko gero atsieina net brangiau nei tiesiog nusiperkant mėsos šmotą ir ką nors iš jo pagaminant. :D Esmė ta, kad daugelis vegetarų ir veganų mėsos bei kitų gyvulinės kilmės produktų nevalgo ne vien tik dėl to, kad jiems tai šlykštu! Kas kita yra mėsos pramonės rėmimas, vien ją (mėsą – ne pramonę) perkant. Todėl jei aš, būdama motina, pirksiu mėsą, kurią valgysiu ne pati, bet duosiu savo vaikui, bet kuriuo atveju remsiu minėtąją pramonę. Ar aiškiau? : )

   • 29 nassa
    rugsėjo 5, 2009 23:23

    Man viskas ir taip aišku. Pasidomėk tais straipsniais tikrai būtų įdomu, nes kai dėstė biochemiją ir fiziologiją reikalavo žinoti 8-ias (berods) aminorūgštis, kurios yra nepakeičiamos, o kelios sutinkamos tik gyvulinės kilmės produktuose. Dabar įrodyta, jog tų AR-ių jau randama ir sojose, pupelėse ir t.t., tačiau geresnį afinitetą turi būtent gyvulinės kilmės nepakeičiamos AR-ys. Na gal mano žinojimas šiek tiek ir paseno, taigi ir nebūtina grasinti kuom nors. Aš visada UŽ žinojimą. Tačiau mano išdėstytų minčių poste tai visai neliečia

 8. 30 Aura
  rugsėjo 5, 2009 23:11

  Vegetarai yra tie, kurie nevalgo jokios mesos. Tie, kurie nevalgo kurios nors mesos, vadinami semi-vegetarais… Veganai yra tie, kurie nevartoja JOKIU gyvuliniu produktu..

  Nematau jokiu problemu vaikams augti vegetariskoje aplinkoje. Ir koks cia gali buti kankinimas??

 9. 31 Aura
  rugsėjo 5, 2009 23:14

  Pateikite prasom irodymu, kad veganiska mityba nera visaverte! jeigu jau faktas…tai kur argumentai?

  • 32 nassa
   rugsėjo 5, 2009 23:26

   kodėl jūs tokie pikti :D visavertės mitybos iliustracija yra mitybos piramidė, kurią jūsų manymu tikriausiai kūrė idiotai (?), o joje, net keliuose aukštuose yra gyvulinės kilmės produktų

   • rugsėjo 5, 2009 23:30

    Bent jau aš tai sėdžiu prie kompiuterio be jokių emocijų. :D Iš patirties galiu pasakyti – diskusijas šia tema skaudžiau priima visavalgiai žmonės nei kad vegetarai ar veganai. : )

    Šiaip jau šalia tų gyvulinės kilmės produktų pavaizduoti ir augaliniai. Be to, dėl pačios piramidės nuolat ginčijamasi. Žinoma, principas išlieka tas pats, bet mitybos piramidė šiuo atveju tikrai nėra argumentas dėl nepakeičiamų maisto medžiagų mėsoje. ; )

   • 34 nassa
    rugsėjo 5, 2009 23:34

    Be emocijų būna tik lavonai. Tačiau nesuprantu, kodėl ne argumentas? Čia gaunasi informacijos paslinkimas norima linkme. Aš ir galiu drąsiai teigti, kad tamstos argumentas apie mano argumentą visai ne argumentas :D Nes jeigu, mano manymu, mitybos grandinėje pavaizduoti produktai reiškia visavertę mitybą, tokiu atveju kurio nors produkto nuėmimas reiškia, kad mityba tokia jau nebėra.

 10. 35 Aura
  rugsėjo 5, 2009 23:39

  Tai jeigu apie mitybos piramide pastoviai gincijimasi, kaip tu gali ta piramide laikyt faktu?

  • 36 nassa
   rugsėjo 5, 2009 23:42

   kiekvieną faktą galima užginčyt, ir nuo to jis nenustoja “būti“ faktu. Bet jeigu jau taip norisi šventos pergalės. OK – mitybos piramidė yra tik subjektyvi ir ginčytina mano nuomonė :D
   Einu pasipjaustyt lašiakų, su duona ir raugintais agurkais. Pienu neužgersiu, nes netoleruoju. Į sveikata! ;]

 11. rugsėjo 5, 2009 23:43

  Mano sakinys apie tai, kad mitybos grandinė šiuo klausimu nėra argumentas, buvo ne argumentas, o teiginys. ;D Visavertė mityba yra tuomet, kai žmogus su maistu gauna visų jam reikalingų maisto medžiagų. Jeigu mėsoje nėra nė vienos nepakeičiamos ir žmogui būtinos medžiagos, vadinasi, ją galima kompensuoti augalinės kilmės produktais.

  Net ir planuodama stoti medicinon ar jau ją studijuodama beigi besidomėdama daugeliu dalykų, negali visko žinoti, ypač jei pati tuo negyveni ar tai nėra tiesiogiai su Tavimi susiję, todėl tokie žodeliai kaip „mano manymu“ paprasčiausiai nubraukia viską, ką iki to ir po to esi parašiusi. : ) Nieko asmeniško – man patinka Tavo tinklaraštis ir mintys jame, tačiau ši diskusija yra bevertė tol, kol ji dvelks Tavo išankstiniu nusistatymu.

  • 38 nassa
   rugsėjo 5, 2009 23:49

   šis disputas galėtų laisvai virsti debatais. Tai tuomet pasakyk tikrą ARGUMENTĄ, kuris įrodytų man kas yra visavertė mityba.Nes jeigu tuo gyveni, neturėtų būti sunku. Galų gale teiginys ar faktas yra kažkieno nušlifuotos mintys.
   Ir be to, nieko blogo nematau tame naudoti “mano manymu“ ar “aš galvoju“ nes ir faktą įpinti į sakinį reikia šiek tiek voltų kad žibėtų lemputė galvoj.
   Aš neesu nusistačius prieš vegetarus, priešingai – daugiau šašlyko gabaliukų man! :) tačiau kodėl niekas taip ir neprisipažino, ką darytų, esant situacijai kai reikia vartoti hepariną, insuliną ar pan…

   • rugsėjo 5, 2009 23:56

    Gerai… Kalbant ne savo, o šios srities specialistų lūpomis, didžiausia pasaulyje mitybos specialistų organizacija „American Dietetic Association“ kartu su Kanados dietologų asociacija „Dietitians of Canada“ bei Didžiosios Britanijos asociacija „The British Dietetic Association“ patvirtina, kad subalansuota veganiška mityba yra sveikesnė nei tipiška visavalgiška, turi daug sveikatai naudingų savybių ir yra tinkama visiems žmonėms ir visuose gyvenimo etapuose, įskaitant nėščiąsias, maitinančias kūdikius moteris, paauglius ir vaikus bei senyvo amžiaus žmones.

   • 40 nassa
    rugsėjo 6, 2009 00:00

    ..patvirtina remiantis kuo? retrospektyviniais tyrimais? Be to, taip išeina, kad visaėdžiai yra nesveikesni už vegetarus? Kuo tai matuojama? metais? kilogramais?
    Sorry už klaustukus, bet tikrai pasidarė įdomu ;]

 12. rugsėjo 6, 2009 00:03

  Jei išties labai įdomu, turėdama laiko paskaityk: http://www.dietitians.ca/news/downloads/vegetarian_position_paper_2003.pdf . Klaustukų (bent jau dabar padėtų) turėtų nebelikti. : )

  • 42 nassa
   rugsėjo 6, 2009 00:17

   ok, ačiū paskaitysiu. tačiau, PRAŠAU, pasakyk nuomonę, na ok argumentą, juk nuomonės nemėgsti, kaip elgtumeis tokiu atveju – daro tau elementarią paviršinių kojų venų šalinimo operaciją, tebūnie ne dėl kosmetinių, o dėl rimtų, sveikatai kenkiančių priežasčių. Po jos INDIKUOTINAS heparinas. Gal kitur jo yra ir chemiškai susintetinto. Guli tu (tpfu per petį tris kartus, žinoma) tarkim Antakalnio ligoninėj, vis dar būdama vegetarė, iš idėjos (jokiu būdu nekankinti gyvūnų ir pan.), ir čia tokio chemiško neturi. Elementaru – per brangu. Visai nuoširdus klausimas – kaip sureguosi?
   Ar panašiai su širdies vožtuvu. Žmogiško transplantanto nėra, dirbtinis kontraindikuotinas (negalimas), vienintelė išeitis – ksenotransplantatas (iš gyvūno). Esi operuojanti kardiochirurgė. Žinai, kad pacientas, vegetaras (idėjinis), ką darytum?

   • rugsėjo 6, 2009 00:35

    nassa, aš ne veganė! : ) Žinoma, galima išvedžioti, kas būtų, jeigu būtų, bet ko gero pati supranti, kad tai teliks išvedžiojimai.

    Vegetaras, net ir idėjinis, kuo ramiausiai sutiks su tuo, kad jam būtų įsodintas gyvūno organas arba suleisti vaistai, kurių sudėtyje yra gyvulinės kilmės medžiagų – jis tiesiog nevalgo mėsos ir žuvies, galbūt pagal galimybes dar neperka kailinių, vilnonių drabužių ir pan, jei tik randa prieinamą alternatyvą. O už veganus nekalbu, nes, kaip jau minėjau, pati tokia nesu. Galiu pasakyti tik tiek, kad daugeliu atvejų veganizmas yra orientuotas pirmiausia į mėsos, kailių ir kitų pakeičiamų dalykų, be kurių įmanoma gyventi pilnavertį gyvenimą, pramonę.

    Kas dėl manęs, planuoju ilgainiui „evoliucionuoti“ į veganę, todėl mane pačią labai neramina klausimas dėl eksperimentų su gyvūnais (o su tuo, jei nesusijaudinsiu per VBE, turėtų sietis tolesnis mano gyvenimas). Bet net ir šiuo atveju reikia pripažinti, kad tokio gyvūnų panaudojimo mastai yra kur kas mažesni, tuo nėra piktnaudžiaujama, o ką jau kalbėti apie realią, apčiuopiamą naudą mokslo raidai (be to, mokslininkai yra labai suvaržyti jų laikymo ir eksperimentavimo atžvilgiu dėl etinių sumetimų). : )

   • 44 nassa
    rugsėjo 6, 2009 01:07

    tai kas tu? Lakto-ovo vegetarė valganti žuvį? :D Na aš turėjau vegetarą plačiąja prasme. Bet ačiū už atsakymą. Pagaliau kažkas “į temą“ ;]

 13. rugsėjo 6, 2009 01:16

  Aš esu vegetarė plačiąja prasme, jei jau taip nori susodinti žmones į atskiras lentynėles. : ) Paprasčiausia vegetarė, nevalganti mėsos ir žuvies bei kiek jai įmanoma (!) vengianti kitų gyvulinių produktų.

  • 46 nassa
   rugsėjo 6, 2009 01:33

   na jau, gerbiamoji, sodinti pradėjai pati, pareikšdama kad neesi veganė ;]

   • rugsėjo 6, 2009 11:59

    Viešpatie… :D Jei Tu klausi manęs (ak, manęs, manęs, manęs!) klausimo, suformuluoto taip, kad jis iš dalies prasilenkia su mano gyvenimo būdu, aš jaučiu būtinybę paaiškinti, kodėl į klausimą negaliu atsakyti. :D Šiuo atveju svarbiau, kas aš nesu, nei kas aš esu. ;D

   • 48 nassa
    rugsėjo 6, 2009 13:05

    bet vis tiek daug žinai apie veganizmą, ir ketini į jį transformuotis (?). Man vegetarizmas irgi prasilenkia su gyvenimo būdu, a žinot vis tiek reikia. ;]

 14. rugsėjo 6, 2009 22:57

  Kam reikia valgyti gyvulinės kilmės maistą, jei visas reikiamas maistines medžiagas galima gauti iš augalinio maisto? Aš pats nesu vegetaras ar veganas, nors ir labai norėčiau, bet sąlygos šiuo metu neleidžia. Taigi, mano manymu veganas ar vegetaras yra truputį toliau matantys žmonės. Todėl, kad jie pamatė ar mato, kas slypi už to mėsos valgymo: kaip jau minėjo Oni, tai didžiulė mėsos pramonė, kuri labai stipriai prisideda prie taip vadinamo globalinio atšilimo + labai daug žemės yra naudojama išauginti pašarams, kad būtų pamaitinti mėsiniai gyvuliai, nors tą žemė būtų galima panaudoti užauginti maistą žmonėms ir t.t. Daug įdomios informacijos yra čia http://gyventisamoningai.lt/vegan/.

 15. 50 Vardas
  rugsėjo 7, 2009 14:13

  Neėdu lavonienos jau apie 7 metus, gydymo, kurio metu būtų naudojami gyvulinės kilmės priemonės, neatsisakyčiau, jeigu neegzistuotų (ar būtų neįperkamos) negyvulinės kilmės atitikmenys.

  Lavonienos narkomanams linkėčiau bent kiek pasidomėti apie ką eina kalba prieš pėckiojant.

 16. 52 nassa
  rugsėjo 7, 2009 15:23

  Dievaži. Kaip šaukia, taip atsiliepiu. Sveikinu aš tokį požiūrį. Jūs manot, kad pamojavę kažkokiom gūglėj rastų neva kompetetingų straipsnių citatomis jausitės ramūs kaip salotų lapai. Naivieji vegetarai, balansuokit mitybą geriau, nes akivaizdu, kad daug ko neišmanot. Straipnsiuose įspaustos pavardės ir tyrimų duomenys ne visada būna teisingi o išvados pritaikomos. Jūs manot, kad tik mes, lietuviai, mokam meluot ir makaronus ant ausų kabint???
  Aš pasidomėjau tiek, kiek man reikia. Jei nepasitikit lietuvos medikais, keliai atviri į visas keturias pasaulio šalis. Man neįdomu, ką ir kaip jūs valgot! Man įdomu kaip MAN reikės elgtis kuomet veganas mane duos į teismą po heparino boliuso, nes vakaruose tai jau vyksta, nes jums nelaimės akimirką bus nusišikt į taip dabar nekenčiamą “lavovnieną“.
  Beje taip mėgstamos sojos ir medžių žievės taip pat nėra tokios jau nekaltos – pesticidai, genų inžinerija ir t.t.
  Galiausiai, kur jūs prie žymių, ypač protingų istorinių asmenų esate girdėję – laimėjo Nobelio premiją, išrado tą ir tą, buvo vegetaras. Veikiausiai esti – turėjo daug moterų ir mirė nuo sifilio…buvo vegetaras
  Netikit? Dar pažiūrėjau iki C raidės, o vien tik pramogų pasaulio atstovai… http://www.soystache.com/famousaz.htm

  • 53 Vardas
   rugsėjo 10, 2009 12:28

   Informacijos paieškai sugaišau ~10 sek., pateikta nuoroda į periodinio žurnalo straipsnį. Pats žurnalas save pristato visai rimtai, o detaliai sekti reputacijas, profesionalumo lygį net nesiruošiu. Tačiau pats faktas puikiai parodo, kad alternatyvas dažnai galima rasti. Iš žurnalo prisistatymo (http://ats.ctsnetjournals.org/misc/about.shtml):
   “The Annals of Thoracic Surgery provides outstanding original coverage of recent progress in chest and cardiovascular surgery and related fields. As the official journal of two of the largest American associations in its specialty (the Society of Thoracic Surgeons and the Southern Thoracic Surgical Association), this leading monthly enjoys outstanding editorial leadership and maintains rigorous selection standards.“

   Net neabejoju, kad pasitikėti galima tik pirmąjį pasaulinį karą mačiusių ir Škotijos kalnuose užgimusių medicinos profesorių išvedžiojimais ir jų klapčiukais studenčiukais, nes internetas visuomet meluoja.

   Kaip būtų nelaimės akimirką tu tikrai nežinai, nebent spėji, o spėjimų teisingumo statistinių duomenų irgi neturi, taip kad gali pasilaikyti tokius komentarus sau. Be to, Lietuvoje įprasta pakišti atšviestą popiergalį, kuriame kartais visai rišliai išdėstyta, jog pretenzijų komplikacijų ir priimtų gydymo metodų atveju neturėsi, taip kad iš teisinės pusės medikiukai saugūs (teoriškai :]).

   Taipogi, drįstu teigti, kad bent jau mano aplinkoje esantys vegetarai ir veganai žymiai labiau domisi maisto kokybe ir pirmenybę teikia ekologiškiems maisto produktams. O pesticidai ir panašus gėris tikrai aptinkamas ir lavonienoje.

   Apie vegetarus įžymybes, nemanau, kad visi jaučia tokį poreikį akcentuoti savo mitybos įpročius kaip tamsta, todėl tai ir nėra afišuojama. Vienas pavyzdys – A. Einstein, 1921 apdovanotas Nobelio premija (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nobel_laureates_in_Physics).

   • 54 nassa
    rugsėjo 10, 2009 13:13

    Aš ir neteigiau kad absoliučiai visi žurnalai ir straipsniai yra ‘fake’
    Kad aš čia spėlioju tai dėl to save tik sveikinu, nes iš tokių reakcijų galiu susidaryti bent jau minimalią vizija, tokią, kad tarkim jūs prieš guldami po peiliu papasakosit gydytojui daugiau negu žino jis, o būdų patikrinti ar tai tiesa ar ne – nebus. Taigi nieko blogo nematau spėliodama, juolab, kad po mano egoizmo visada eis paciento gerovė ;]
    Teisiniai popiergaliai, kaip tu ir pats rašei yra ne GARANTIJA, o tik formalumas. Lygiai tas pats, kai tu pasidaręs donoro kortelę negali būti ramus, kad artimieji sutiks dovanoti tavo kepenis ir ragenas į kairę bei į dešinę.

    Nemanyk, kad aš nepažįstu vegetarų ar veganų! Tik jie nėra tokie vienšališkai nusiteikę, kaip virtualieji. Tačiau ne visi tikrina maisto kokybę, dažnas apsiriboja gyvulinių produktų nevartojimu. Ar jie nuo to blogesni? Be to, kalbėjau apie fanatikus, vis dar apie juos kalbu.

    Na ir galų gale, įkalbėjai, einu išsivalau kepenis, pasikeičiu kraują ir nevalgau mėsos, atsiprašau, lavonienos. Juokauju, tik akcentuoju, taip – aš visaėdė ir tuo patenkinta, kaip ir tu, brangus skaitove, esi vegetaras ir tuo patenkintas. Svarbu ir tau ir man gerai ;]
    O visiem būsimiem vegetaram patariu, prieš jais tapdami, bent jau išsitirkite kraują, organus, perskaitykite pora vadovėlių – ypač biochemijos ir fiziologijos, tuomet sužinosite apie esmines baltymų rūgštis, medžiagų afiniteto receptoriams savybes, fermentus, metabolizmą…ir t.t.

   • 55 Vardas
    rugsėjo 10, 2009 18:53

    “O visiem būsimiem vegetaram patariu, prieš jais tapdami, bent jau išsitirkite kraują, organus, perskaitykite pora vadovėlių – ypač biochemijos ir fiziologijos, tuomet sužinosite apie esmines baltymų rūgštis, medžiagų afiniteto receptoriams savybes, fermentus, metabolizmą…ir t.t.“

    Manau, kad tai galima puikiausiai adresuoti ir visaėdžiams, ir mėsėdžiams. Beje, gal įvardintum tas 8 (?) amino rūgštis, kurių profesūros teigimu, negalima pripampti iš augalijos?

    Na ir vadovėlių galėtum rekomenduoti, visai smalsu būtų perversti.

   • 56 nassa
    rugsėjo 10, 2009 19:47

    internetas pilnas gi: izoleucinas, leucinas, lizinas, metioninas, fenilalaninas, treoninas, triptofanas, valinas. Skaičiau, kad jų randama ir augaliniuose produktuose, bet aš tikiu ir įvairiais kitais faktoriais, kurie lemia, jog gyvulinės kilmės produktai, jau vien dėl to, kad mes esam patys gyvūnai, geriau jungiasi su atitinkamom medžiagom organizme… na bet čia skystimėlis. Darau prielaidą iš žinių, kurias turiu.
    Na o vadovėliai, tai grynai pagal dalyką – buvo tokia biblijos storio Biochemijos knyga, yra dar angliška http://ecx.images-amazon.com/images/I/51FN7Z0EWZL.jpg
    O fiziologijai – Žmogaus fiziologijos vadovėlis,tiesa labai “neskaniai“ parašytas. Geriausia, žinoma, angliški, vokiški vadovėliai
    Man užtenka vadovautis maisto piramidės principu. Iš tiesų labai skiriasi galimybės vegetariškai maitintis Vilniuje ar kokiuose Šunskuose

 17. rugsėjo 7, 2009 16:41

  Remiantis tavo logika, tada visų tyrimų “straipnsiuose įspaustos pavardės ir tyrimų duomenys ne visada būna teisingi o išvados pritaikomos“. Tai nereikia tikėti tyrimais?
  “Beje taip mėgstamos sojos ir medžių žievės taip pat nėra tokios jau nekaltos – pesticidai, genų inžinerija ir t.t.“ – o dėl to, gal kalti vegetarai?
  “Galiausiai, kur jūs prie žymių, ypač protingų istorinių asmenų esate girdėję – laimėjo Nobelio premiją, išrado tą ir tą, buvo vegetaras. Veikiausiai esti – turėjo daug moterų ir mirė nuo sifilio…buvo vegetaras“ – be komentaro.

 18. rugsėjo 8, 2009 16:20

  Tu rašei: straipnsiuose įspaustos pavardės ir tyrimų duomenys NE VISADA būna teisingi o išvados pritaikomos“, tada galiu galvoti, kad visi tyrimai ir straipsniai yra tokie – neteisingi ir pritemti. Ir pagal ką reikia atskirti, kad straipsniai ar tyrimai yra teisingi ar melagingi?

  • 60 nassa
   rugsėjo 8, 2009 18:38

   nieko nesupratau dėl tu visų ar ne visų, bet…
   Faktorių, kuriais remiantis galima spręsti apie tyrimo ar straipsnio kokybę, galų gale apie jo tikrumą yra daug. Svarbu, kas jį užsakė,finansavo, taip pat suprasti straipsnių rašymo metodiką reik (ar tinkamai suformuluota hipotezė ir po to atitinkamai pagrįsta išvadose, ar tinkama imtis ir t.t.). Patikimiausi tyrimai ir straipsiai pateikiami prenumeruojamuose leidiniuose, o ne yra internete susižvejota produkcija ;]nes tokiuose dažai pasirašo vadinamieji “ghost writers“, tai tiesiog išgalvoti žmonės ir jų moksliniai laipsniai bei pasiekimai.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: