20
Rgp
09

fūristo dienoraštis vol.2

Buvo tikslas..

ir vienas iš nedaugelio. Aplankyti parodą. Tačiau yra tokia banali frazė: – nori prajuokint Dievą? Susigalvok planą. Man visada taip. Ir, kas blogiausia, negalėjau ant niekieno pykt. Taigi kelionė buvo apie savianalizę.

Maršrutas

Europe_map

Marijampolė – Berlynas (Schönefeld rajonas) – Alkmar (NL) – Marijampolė. Iš viso ~3200km. Pirmas planas ir buvo – iššokti prie Berlyno, viešuoju transportu nusigauti iki centro ir aplankyti minėtą parodą. Deja, reikėjo greitai minti į Olandiją ir krautis salotų. Ne bet kokių, o Iceberg’o.  Savo pyktį dėl nepavykusio plano surūkiau parkelyje prie degalinės, kažkur šiaurės-vakarų Olandijoje.

Kelionės pramogos

Šiaip sėdi, žiūri į kelią ir viskas. Bet aš įsidėmėjau vairuotojų etiketo ypatumus, dar kai kuriuos žargonus, beigi pokalbius. Keleivio pramoga nelygi vairuotojo pramogom. Išsiilgusiems kūniškų malonumų – makatūnkos arba šalachos. Norintiems geros muzikos ir info apie kelių situaciją – radijas (PL – ‘RMF Fm’, DE – ‘BB radio’, NL – ‘Sky radio’). Na ir žinoma atsitiktinis bendravimas su kolegom vairuotojais, per raciją arba gyvai, gruščkikais arba pačiu savimi.

Kultūra

Įsirašiau vieną pokalbį. Kalba netaisyta:

-Tai ko stovi?

-Tikrina!

-Tai tegu pažiūri pasą ir vsio. Pasientietis blę. Nei koks muitininkas nachui nei mentas blet. Koks jo supistas reikalas ką aš vežu nachui. Jam norisi pidisoką (50lt) į kišenę nukrapštyt nachui.

Nuotykiai

Stabdė pasieniečiai Vokietijoje, stabdė policininkai Olandijoje, vos nepakliuvom į nagus bagiams Lenkijoj. Reisas, kaip reta, užkeiktas. Įsimintina ir mano kelionė pėškom iš Vokietijos į Olandiją, kai kirtau sieną ieškodama tualeto.

Kelionės asociacijos

Apie ką daugiau gali pagalvot, kai kas minutė pralekia Scania markės vilkikas? :) Bandžiau bent telefonu kolegai nupyškinti labiausiai akį traukusias kabinas, tačiau dėl nuotraukų kokybės dar nežinau kaip su jom pasielgsiu. Scania vilkikai visuomet – dieną/naktį prikausto žvilgsnį. Ne tik dėl žiburėlių gausos ar įspūdingo greičio, bet ir užrašų: “Scania – the black romance“ arba “Attention! Left hand drive!“‘ (šiaip nesupratau kodėl apie tokį dalyką reikia perspėti).

Fūristo etiketas

Čia ypač man ir kitom vairuotojom galintys praversti patarimai:

– jei ketini lenkti fūrą/autovežį/etc, o vairuotojas rodo kairį posūkio ženklą – lenkti negalima, priekyje kliūtis. Jei dešiny – lenkti galima, kelias laisvas.

– padėka išreiškiama ne avariniu signalu, nes automagistralėse jis reiškia kliūtį/spūstį/avarinę situaciją, o pakaitomis parodytais posūkio signalais (pvz.: dešinysis-kairysis-dešinysis)

– kai jus lenkia fūra/vilkikas/etc, ypač tamsiu paros metu, naudinga yra mirktelėti ilgosiomis šviesomis, kai matote, jog jus jau apsilenkė ir vairuotojas gali atgal grįžti į juostą.

Fūristo žargonas nr.2 :

*snaiperis – vairuotojas, kuris važiuoja be pauzių, nemiegojęs minimum parą ir žvalumui palaikyti badosi adatas į kojas, nes negali sau leisti gerti kavos ir po to kas 200km stoti į tualetą;

*makatūnka/šalacha – laisvo elgesio mergina/kurtizanė/prostitutė;

*bagiai/ubagai/transportiniai – pareigūnai, kurių bijo visi vairuotojai viršyjantys kurias nors leistinas normas, neišsipirkę kelių ar važiuojantys “juodai“;

*platioškė – vieta automagistralėje, kurioje sumokamas kelio/atkarpos mokestis;

*uab’as – ukrainietis vairuotojas;

*putinas – rusų pilietybės vairuotojas;

*alonzo – Ispanijos vairuotojas;

*gruščikas – krovėjas.

Kelionės filosofija

dažniausiai tai, ką perskaitai ant verdamos sriubos įpakavimo. Geresniu atveju turi knygą po ranka. Tai laikas, kai gali tikrai ir iš širdies pamedituoti. Aš pasirinkau teisingai – Irvin D. Yalom “Melagis ant kušetės“. Nors ji ne tokia dogminė kaip “Kai Nyčė verkė“ ar “Gydymas Šopenhaueriu“, tačiau privertė susimąstyti apie kažkokią ateitį…

Reklama

14 Responses to “fūristo dienoraštis vol.2”


 1. 1 Juste
  rugpjūčio 20, 2009 18:43

  “Attention! Left hand drive!”

  Cia gal del to, kad jam desine ranka begius sunku junginet..:D

 2. rugpjūčio 20, 2009 19:21

  “Attention! Left hand drive!” – šitą, berods, turi turėti tie, kurie pas britus važiuoja :)
  Bus dar tokių įrašų? ;)

  • 3 nassa
   rugpjūčio 20, 2009 22:34

   vargu bau, vasara baigėsi, baigėsi ir kelionės. bus pora apie Marijampolės automobilių turgų. tikrai :)
   Aš labai norėjau tau Scanių gražių prifotkint. bet, gerais noras pragaras grįstas :/

 3. rugpjūčio 22, 2009 12:32

  Idomi kelione :D Paciam irgi teko apie 2000km pavaziuot… ir siena kirst ne visai legaliu budu :D Bet tada dar buvau jaunas ir blogo nerasiau… Tad is ispudziu liko tik tai kaip slepiausi nuo milicininko :D

 4. rugpjūčio 22, 2009 14:05

  heh, prisiminimus sukėlei :)
  dėl left hand, tai scania teisus.

 5. rugpjūčio 26, 2009 21:05

  Matau, esate keliauninkė. Suprantu, kaip smagu. Pamačiau Jūsų kelionėje Berlyną ir pagalvojau: Per Ekskursijų biurų organizuotas keliones teko lankytis beveik visuose Europos valstybių sostinėse, išskyrus Berlyną – vis jis kažkaip į maršrutą nepatekdavo. O žinote, kodėl tas berniukas Briuselyje šlapinasi – o degė miestas ,ir jis jį užgesino. Beje, yra ir dar keli pasakojimai apie tai.
  O užrašas ant Jūsų durų kalba apie, sakykim, “privatdocentą“?

  • 11 nassa
   rugpjūčio 27, 2009 10:32

   taip, šią vasarą gavau ‘varlės keliauninkės’ statusą. Dėl Berlyno aš labai nenusimenu, bus dar kelionių ir aš jį būtinai aplankysiu. Jums linkiu to paties.
   Tuos kelis pasakojimus labai norėčiau išgirsti ;]

 6. 12 bithuthe
  rugsėjo 5, 2009 00:14

  Ši kelionė “įdomesnė“ už pirmąją :D
  ir šiaip tokiose “pažintinėse“ kelionėse vis kažko “išmoksti“, sužinai :)

  Bendrai paėmus, tai patiko skaityt čia, daug naujų dalykėlių iš “fūristiško“ gyvenimo sužinojau.

 7. 13 Tomas
  spalio 28, 2009 01:44

  Šalavishko pamatej?


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: