15
Rgp
09

nesisiok į baseiną!!!

Ne itin skani tema geram Žolinių šeštadieniui pradėti, bet..

4 faktai apie chlorą ir šlapimą:

1. Kur jis būna susijungęs? Taip, baseinuose. Chloras naudojamas vandens dezinfekcijai. Toks kiekis, kuris naudojamas baseinuose yra bekvapis ir nepavojingas sveikatai. Žinoma, jei yra normos ribose  – 0,3mg/l.  Specifinis, turbūt kiekvienam žinomas, baseino kvapas NĖRA tik chloras. Chlorui sureagavus su šlapimu, kuriame yra azoto (šlpimo rūgšties sudedamoji dalis), susidaro trichloramino junginiai, kurie ir yra pagrindiniai šio kvapo “kaltininkai“.

2. Raudonos akys, išnėrus iš baseino, taip pat ne nuo chloro, o nuo minėto trichloramino. Jei panėrus atsimerkiame  junginys dirgina akies gleivinę ir akys parausta.

3. Nuo 2003-ųjų tiriamas ryšys tarp padaugėjusių astmos susirgimų vaikų amžiuje ir dažno plaukiojimo baseinuose. Astmą taip pat provokuoja chloro ir šlapimo reakcijos rezultatas.

4. Prie visų šių faktų, atrodytų – šlapimas baseine? Fuiiiii!!! Juk pasak statistikos  – kas penktas baseino lankytojas bent kartą nusilengvina neišlipęs iš vandens. Sveiko žmogaus šlapimas yra 99,99% sterilus, dėl to baimintis infekcijos neverta. Be to, tam ir yra dezinfekcija, kad patekus bet kokiem mikroorganizmam jie būtų nukenksminami.

Šaltiniai:

Chlor; wikipedija.

Reklama

17 Responses to “nesisiok į baseiną!!!”


 1. rugpjūčio 15, 2009 10:26

  O jūs dar galvojot, kad ir jūra tik šiaip sau prie Palangos sūri..? :D

  IMO, tai čia gal kokiam normaliame baseine ir pilna 0,3mg/l, o Lietuvoje tą vandenį į metus kartą keičia ir pila, pila, kada toks pats ir kvapas kaip iš chloro butelio. Taip pat visai realu, kad net daugiau nei kas penktas tingi iki tūliko nueiti, tik mažai kas prisipažįsta, nors toolikas visada būna tik išlipus, čia pat.. Galėtų sugalvoti kokį išradimą, kad pvz. pakratytų žmones elektros srovė, kurie bando šlapintis į vandenį. Būtų ir juokinga, kaip kas reikia ai ai ir visi žinotų, kas kaltas. :D

  • 2 nassa
   rugpjūčio 15, 2009 11:12

   galiu papasakot kaip sūrumas į jūras patenka :D nes šlapimas toli gražu nėra sūrus :] (jo pH vertė tarp 4,6-7,5 tai jis turėtų būti silpnai rūgštus)
   šiaip būtų įdomu jeigu koks higienos institutas apskaičiuotų koks kiekis žmonių sisioja į baseinus. Normalu jeigu šlapimo randa mažiau nei 1,1ml/l (maždaug vieno žmogaus “porcija“)
   Normaliuose baseinuose, būna surašyta prie vandens temperatūros ir naudoto Cl kiekis. Kiek pamenu viskas būdavo proto ribose.

  • 3 Tuzik
   rugpjūčio 17, 2009 16:54

   skaiciau kazkur kad yra chemija kazkokia kuri nudazo vandeni kai sureguoja su slapimu.

 2. rugpjūčio 15, 2009 13:06

  O aš per 7 metus treniruočių matęs dar ne to :D. Būna ir prikakoja į baseiną..

  Šiaip kad kas pastoviai sisioja į baseiną, tai nekeista..

 3. rugpjūčio 15, 2009 13:11

  nereikėtų aklai tikėti visomis be išimties nesąmonėmis, kurios paskelbiamos wikipedijoje.

 4. rugpjūčio 16, 2009 04:31

  Gerai, kad aš nemoku nardyt atsimerkęs :D O šiaip tai geriau jau pradėtų spalvas dėt į vandenį – pratint nesišlapint viešose vietose.

 5. rugpjūčio 17, 2009 21:25

  Turiu idėją! :D gal galima pagamint indikatorius, panašius į lachmuso popierėlį, kurie reaguotų su trichloraminu, tada juos reiktų tvirtint prie maudymosi kostiumų, o baisenuose būtų galima maudytis tik su tokiais kostiumais. Tiesa indikatorius turėtų reaguot tik esant dideliai trichloramino koncentracijai, nes kitaip sureaguotų visų indikatoriai ir nebūtų galima atpažint, atsiprašau, “mižniaus“ :D

  • 9 nassa
   rugpjūčio 20, 2009 10:18

   :D gera mintis! nes trichloraminas gali susidaryti ir chlorui suregavus su žmogaus prakaitu. O baseine prakaituojama. Ir labai!

  • 11 nassa
   rugpjūčio 20, 2009 22:38

   na kaip, prakaito koncentracija vis tiek išlieka žymiai mažesnė nei šlapimo. ir jei niekas nesisiotų į baseiną, o tik natūraliai prakaituotų, trichloraminų koncentracija būtų normos ribose ;]

 6. rugpjūčio 18, 2009 00:26

  O čia mus kažkada gąsdino treneris, kad pasisiojus, šlapimas tampa raudonu (ta prasme, baseine). Realu :D ? Čia Vokietijos „prikolas“ turėjo būt, bet aš kai nevažiavau, neįsivaizduoju.

 7. 14 Raudonas
  rugpjūčio 19, 2009 22:47

  Tas raudonas prikolas taikomas ne tik užsieniuose. Būna, kad kai kur ir Lietuvoje pila to chemikalo, kuris reaguoja su šlapimu, bet, kiek žinau, mūsų baseinams tas chemikalas atrodo baisiai brangus :)

 8. 15 Juste
  rugpjūčio 20, 2009 18:54

  Be to, yra ir etine tokio “vandens dazymo“ puse. Na, kai kurie zmones turi bedu del slapimo nelaikymo.. Tai jie ne visai savo noru nusilengvina..

  Anyway, nezinojau, kad toks didelis skaicius zmoniu sisioja baseinuose.. Fui.. praejo bet koks noras maudytis daba.. :/

 9. 16 Tomas
  spalio 28, 2009 01:47

  Cholkes į vonia prisipylsiu, pamyshiu ir dejau ant SPA…


 1. ..tykiai » Susirūpinau Atgalinis pranešimas apie Rgp 17th, 2009 15:42

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: