09
Rgp
09

diy: lemputė-vaza

Iš serijos: perdirbtos šiukšlės. Kodėl gi ne. Mane visada domino elektros lemputės. Yra geras būdas jomis pasipuošti langus, tvoras, stalus etc. Be to, karštomis dienomis darbuotis vėsiame garaže – MALONUMAS!

Priemonės:

priemonės

1. perdegusi lemputė/-s

2. pjūkliukas

3. įtampos indikatorius(?), jo nesimato nuotraukoj, nes jis sėkmingai siūbavo ir aš nesufokusavau. Tačiau iš esmės reikia panašus daikto į ylą (garaže jos neradau), tam, kad pavyktų “išmušti“ pirmą skylę lempos “viduriuose“

4. atsuktuvas – likusių “vidurių“ sudaužymui

5. replės – nukirpti vielutėms ar dar kam nors

6. vielutės – naudojau jas kabinimui, na o antras šešetas (netyčia) – varžtas, puikiai tiko aštrių kampų nugludinimui

Šiaip, kai yra tikslas – išskobti lemputę, priemones galima suimproivizuoti. Naudojau tą, ką radau tėčio garaže. Darbavausi ant amžiną atilsį tėvuko darbastalio. Savotiškas žaidimų kambarys :)

Nepamirškim apsaugos:aprėdai

A. – pirštinė. Dirbau su stiklu, ne kartą lemputė sudužo tiesiog rankose. Tagi be jos net nepradedu.

B. – chalatas/marškiniai – daužant ir gramdant lemputę pilna šukių, todėl viršutinius rūbus apsaugoti irgi pravartu.

Procesas:

pjaunu

Kad nereiktų pjauti viso spindulio, likusią dalį tiesiog atlenkiau replėm ir “nukandau“. Aišku, galima stengtis daryti kraštus lygius, bet man tie aštrūs kampai nemaišė.

etapas2Dabar belieka prasimušti skylutę, ją praplatinti ir iškrapštyti viską lauk. Šioj nuotraukoj (deja neryškiai, nes viena ranka laikiau, kita fotografavau) “yla“ bandanti prasikrapštyti vidun:

krapštymas

Kai viską išėmiau iš lemputės vidurio, medvaržčio dantytų kraštų pagalba nubrūžinau likusius aštrius kampus. Nereikia persistengti, nes galima netyčia nukrapštyti ir metalinį kakliuką. Tiesa, tokiu atveju gerais klijais (pvz.: superMoment arba my favoriteepoksidiniais) patepus jis gerai laikosi.   Replių pagalba, kakliuką apvijau gan stambia varine viela (nes ji lanksti) ir… Wualia!

rezultatasTokias paruoštas lemputes belieka išplauti, pripilti vandens, pamerkti gėlių, įdėti smėlio ar kriauklių. Žodžiu – kiek fantazija neša. Saviškėm jau buvau numačius paskirtį – tarp mano tėvų ir jų kaimynų esančioj tvoroj yra nemaloni skylė. Ją ir “papuošiau“.

Galerija

tuščiasu vandeniutrysgėlė1gėlė2

Tiuningas

Vakar sugalvojau, kad reikia kaip nors patiuninguoti tas vazeles. Žvejybos reikmenų padruotuvėj nusipirkau fosforinių lazdelių, kurias žvejai naudoja, kad tamsoje matytų kurioje vietoje yra jų kabliukas. Pamaniau įmesta lazdelė gražiai nušvies vandenį. Deja. Norimo fluorescuojančio efekto negavau :( žinoma, galėjau tai numanyti iš anksto, bet… Kadangi iš manęs fotografė kaip iš Pakso prezidentas, todėl draugė Eglė B. sutiko jas dar kartą nufotografuoti naktį. Skirtumas matosi, o nuotraukų neatsižiūriu. Ačiū Egle!

nakti1 ©E.B.naktis2 ©E.B.naktis3 ©E.B.

Čia nevykęs bandymas su fosforine lazdele..

naktis4 ©E.B.

ir vykęs su mano sąkandžiu :D

naktis5 ©E.B.

Reklama

7 Responses to “diy: lemputė-vaza”


  1. 4 bithuthe
    rugpjūčio 9, 2009 22:30

    na ir grožis ^^,
    kadangi darbe pastebėjau, jog keletas lempų nebedega, tai užšokau ant kėdutės ir išsukau, dar personalo kambariukyje tarp dėžių pasirausiau ir dar keletą radau, tai bandysiu taip pat gamintis kažką pan. Nors lempučių forma kitokia, įrankių, kaip pjūklas, neturiu, bet kaip nors…

  2. rugpjūčio 11, 2009 22:44

    Labai originalu :) Ir dantys geri :D


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: