23
Lie
09

bzzz..

nieko nėra maloniau, kai aprimus eismui, gali išsitiesti ant žolės su knyga ir puoduku kakavos… bet nė neperskaičius puslapio lendu į namų vidų. Kodėl?

UODAI!

Tos mažos bjaurybės, mane iki šios vasaros kažkodėl aplenkdavo. Kažkur perskaičiau, šiltas oras, žaibai ir lietūs idealus oras (kaip dabar) uodams veistis.

Faktai

 • Kraują siurba tik patelės, nes joms reikia proteinų kiaušiniams dėti. Niežulys atsiranda dėl to, kad uodo seilėse yra alergenas, kuris mūsų organizme yra svetimkūnis. Įvyksta paprasta alerginė reakcija.
 • Dažniausiai uodai puola vyrus, tačiau daugiau sukanda moteris. Vyrai turi storesnę ir plaukuotesnę odą, dėl to sunkiau rasti vietą įgelti.
 • Uodus traukia įvairūs kvapai: prakaitas, kai kurie kvėpalai, estrogenai. Dėl to 13-18 ciklo dienomis, moterys tampa dažnesni taikiniai.
 • Paplitęs mitas, esą uodai užuodžia saldų kraują, nepatvirtinti. Įrodyta tik tai, kad uodai kanda tiems, kurie turi padidintą cholesterolio koncentraciją kraujyje.

Apsauga

Tai žinoma, įvairūs purškalai ir kremai. Reikia išstitepti tolygiai, nes “laisvą“ vietą uodės ras lengvai. Namams – tinkliukai. Skeptiškai vertinu žvakes, yra specialų, bet ne visos veikia. Kaip rašiau, reikia labai pataikyti su tom žvakėm, nes nežinia, kokio kvapo šie vabzdžiai nemėgsta.

Geriausia pirma pagalba įgėlus – seilės. Ne tik atvėsina, bet jose esančios antihistamininės (antialerginės) medžiagos ramina alerginę reakciją, o enodrfinai – mažina skausmą. Čia aišku, galima kabinėtis, kad burnoje milijonai mikrobų ir t.t., tokie seilėjimaisi žaisdą tik užkrės ir pan. Aš sakau, ne šuns iškąstą kraterį siūlau paseiliot, o milimetro nesiekiančią žaisdelę. Žinoma, kas yra labai suabejojęs savo burnos flora ir fauna, geriau tokiais atvejais griebiasi profesionalių priemonių.

Na, o pabaigiai – niekada nesuprasiu, kaip galima kurti dainas uodams :D miano vardan turbū?..


8 Responses to “bzzz..”


 1. 1 B
  liepos 23, 2009 19:33

  >>Įrodyta tik tai, kad uodai kanda tiems, kurie turi padidintą cholesterolio koncentraciją kraujyje.

  Tai geriau nevalgyt kiaušinių, jei nenori, kad sukąstų? :D

  Super daina. Dar yra:

  Skrido uodas per miškelį,
  Mato judant jis taškelį.
  Tas taškelis raudonuoja,
  Mažą uodą jis vilioja.

  Aš tris dienas esu nevalgęs,
  Nesilaiko mano kelnės,
  Tai gražu gražu gražu gražu gražu,
  Kraujo kvapą aš jaučiu.

 2. 2 bithuthe
  liepos 23, 2009 22:17

  belieka tik apsiseiliot save xD , nes kaskart kai ryte atsikeliu, tai kojos būna nukramtytos uodų lyg būčiau miške miegojus.
  Savaitgalį nusimato kelionė į girią, sakė apsirengt ilgais rūbais, bet kiek pamenu ir per tuos zarazos prasikrapšto ir įkanda >__<

 3. 3 nassa
  liepos 24, 2009 08:28

  –> graži daina :D :D o dėl cholesterolio tai nžn, vieni valgo kasdien po keturis ir jiem nieko, kitas nevalgo vaisai o viršija normą. bet jeigu pradeda suktis uodai netikėtai tai arba cholesterolio per daug, arba ovuliacija :D

  —> bithe, geriau apsirenki kaip nori, o kokio purškalo įsigyk. geriausia kurs mažiau smirdi. nes pamirštama vienas dalykas – kas viens nuveja, kitus pritraukia…universalaus kol kas dar niekas nesukūė

 4. liepos 25, 2009 00:44

  Neatsimenu kada paskutini karta uodas buvo sukandes :D

 5. liepos 25, 2009 16:56

  blemba nežinojau apie cholesterolį.. įdomus aprašas:)

 6. 6 nassa
  liepos 27, 2009 12:34

  Eugenijau -Jūs esat labai laimingas žmogus :D
  Jignai – ir aš nežinojau, kol neparašiau post’o :]

 7. rugpjūčio 8, 2009 18:16

  O jei pasiseilėt nepasieki? (pvz įgėlė į alkūnę :D ), tai nuo niežulio turėtų padėt kortikosteroidinis tepaliukas, kaip ir nuo bet kokio kito alerginio bėrimo, tiesa? :)

 8. 8 nassa
  rugpjūčio 8, 2009 19:21

  bet visada yra kita ranka, kurios pirštą apseiliojus alkūnę pasiektum lengvai :) dėl kortikoidinių tai tiesa, bet kas turi su savimi tokį, sakyčiau, prašmatnų daikčiuką? :D


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: