22
Lie
09

Brazio bliuzas

Ar dar apie kurį nors Lietuvos miesto ar miestelio merą yra tiek anekdotų kaip apie marijampolietį Vidmantą Brazį?? Vargu bau. Tai jis prie kostiumais pasipuošusių delegatų sėdi su džinsiniu švarku. Tai jis savo raudona nosim “skelia“ labiau nei lorazepamas migdančią kalbą naujųjų metų proga. Tai jį Valinskas nori išvyti iš salės. Tai jam anksčiau išėjus iš renginio ir išgirdus komentarą “turbūt karves melžti reikia“ tik pritariamai linkteli.

Aš suprantu, kad tai būtų pasipiktinimas mano adresu, jei rašyčiau apie paprastą kaimo žmogų. Bet taip kalbėtį apie merą??? C’mon!

Brazį geriausiai galima apibūdinti – pėstininku, silpniausia šachmatų figūra. Jis kaip tylus ir paklusnus kompanionas, anksčiau LDDP, o dabar LSDP robotas, veikiantis spustelėjus mygtuką. Niekas jam nerūpi – nei apžėlusi Šešupė, kuri teka tik dainose; nei apšiukšlinti gatvių kampai, net ir savivaldybės pievelė; nei tamsios pagrindinės gatvės, nes matyt, labai jau daug žada sutaupyt palikdami tamsias gatves ir  praeivius jose. Tikriausiai ir duobės jam nekliudo gyventi, nes kelią iki savo namų Balsupių kaime jis pasidarė lygų. Dėl to ir stovi sportinio tipo Volvo V40, su 17 colių “lietnykais“ ir plonu protektoriaus sluoksniu, vienam kieme. Užtektų vieno karto pralėkti Marijampolės gatvėmis ir liktum be ratų. Miestelėnai praeidami šnabždasi – matyt ne vietinis, kelių nežino.

Trigeris

Visa tai man būtų dzin. Kažkodėl nusišnekantį ir savo tvartu besirūpinantį merą, net ir tiesioginio rinkimo metu garantuotai išrinktų patys gyventojai. Marijampolės delegacijos nebuvo Suvalkuose (Lenkija), kai praūžė didžiausiu Europoje laikytas Suvalkų bliuzo festivalis. Į oficialų kvietimą niekas neatsakė. Na, išskyrus Alytų, Vilnių, bei kitus, su Suvalkais partnerystėje esančius miestus, tarp kurių, Marijampolė. Festivalio metu, gyvai ir svarbiausia – nemokamai, galima buvo pasiklausyti geriausiu bliuzo gitaristu pasaulyje laikomo Joe Bonamassa. Nesu didelė bliuzo gerbėja, tačiau pasidomėjau juo, kai atlikėjas koncertavo pavasarį Vilniuje.  Klausosi tikrai smagiai. Tuo metu bilietai į jo pasirodymą siekė 120-160 Lt.

Palyginimui du merai Suvalkų ir neoficialios Suvalkijos sostinės. Kuris Brazys?

Apie bliuzą

Čia yra man labiausiai patinkantis Joe “gabalas“. Sulaukę 3min įstitikinsite patys jo meistriškumu.

Bliuzo muzika sukuriama grojant vadinamąsias “blue notes“. Jas paaiškint gal ir įmanoma, užtad sugroti labai sunku.

Mėlynosios natos – paprastoj, 7-ių natų gamoj neegzistuoja. Ta prasme, užrašyti jas sunku.  Jos  kilę iš penkių tonų gamos. Klasikinėje, vakarų gamoje jas galima būtų vadinti mažąja tercija, mažąja septima ir sumažinta kvinta. Tačiau intonacija vis tiek skiriasi. Ant gitaros jas sugroti reikia pritempiant natą iki tol, kol manai kad tai mėlynoji. Grojant pianinu reikia “paimti“ kelis pustonius iškart arba vieną po kito, norint išgauti tinkamą garsą.

Paprastesnis paaiškinimas, kurį pasakė kolega haddrron’as – “mėlyna nata yra tarkim 1.3254984 do natos“


1 Response to “Brazio bliuzas”


  1. 1 bithuthe
    liepos 23, 2009 22:01

    va va, man irgi užkliuvo tamsios t.y. neapšviestos pagrindinės Marijampolės gatvės, bet kartu ir juoką sukėlė, jog greta einančios lygiagrečiai negišasfaltuotos, lyg kaimo keleliai, gatvukės vis dėl to apšviestos. Nematau logikos. O_O


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: