15
Lie
09

Nulis žvaigždučių – spyris prabangai

Šveicarija. Teufeno regionas. Iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantis namas ir nuorodą į rūsį. Už 30cm storio geležinių durų – naujausias dvynių Frank ir Patrik Riklin meninis projektas. Analogo pasaulyje neturintis – Null Stern Hotel (liet. – nulio žvaigždučių viešbutis), įkurtas atominiame bunkeryje. Pasaulyje egzistuoja žvaigždučių klasifikacija. Yra vos du septynių, nedaug turinčių šešias. Penkias žvaigždes viešbutis užsitarnauja už aptarnavimą, prabangos detales, vaizdą pro langą ir t.t. Kaip gi atrodo žvaigždučių neturintis viešbutis? Čia jums ne išgyvenimo drama „1984“, VEKS projektas, kuriame užsivelki šimtasiūlę ir eini pats sau gamintis košės pietums. Už mano minėtų metalinių durų svečius pasitinka atitinkamai pasipuošęs liokajus. Kambariuose nėra kilimų ar langų. Ant naktinio stalelio guli ausinės, ant lovos tiesiog į foliją įvyniota šokolado plytelė. Kam ausinės? Ventiliacinės sistemos, kurios aprūpina viešbutį oru, dėl to naktį gali trukdyti užmigti.

Šiame viešbutyje skatinamas bendrumo jausmas, kai vieni jau miega, šalimais vienoje lovoje įsitaiso du jaunuoliai, nepažįstantys vienas kito. Tačiau taip būna tuomet, kai svečias neužsisako vietos iš anksto.

Kaina irgi be žvaigždučių bei pigesnė nei kai kuriuose hosteliuose. Naktis – 20 €, o vieta „pirmoje klasėje“ kainuoja dar pigiau – 16 €. Taip pat galima užsisakyti ir „First class Eingang“ (liet. – priėmimas pirmos klasės stiliumi). Tokiu atveju atvykėliui reikia eiti prie žolėse pasislėpusio skambučio, o juo paskambinus per atsarginę šachtą išlindęs liokajus, 6 metrų ilgio vamzdžiu, šliaužomis jus palydės į miego vietą.

Prieš eidami gulti, fojė susirinkę svečiai, kurie yra iš drovesniųjų rasės suka laimės ratą, kuris pirmasis eis maudytis į „bendruomenės dušą“. Taip, bendri ne tik miegamieji, bet ir tualetai bei dušas. Tačiau ne tik tai sprendžia likimas, atsiradus situacijai, kai reikia spręsti dilemą demokratiškai, neapsieinama be atsitiktinumo principo.

Kiekvienas svečias gali pasirinkti laiką, kada juos garuojančia kava į lovą prižadins maloniai nusiteikęs personalas.

Kaip bus toliau? Nors viešbutis skaičiuoja vos antrą darbo savaitę, užsakymų jie turi jau per tūkstantį, o žiemos nebijo, nes ruošiasi šildytis senu, geru metodu – termoforais.

Šaltinis ir nuotraukos : http://www.null-stern-hotel.ch/index.asp?l=de

Reklama

1 Response to “Nulis žvaigždučių – spyris prabangai”


  1. 1 bithuthe
    liepos 15, 2009 18:54

    cool, lygiai tokį pat termoforą ir aš turiu :)


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: