14
Lie
09

“shit hapens“

– tokiu žodžių junginiu reagavo politikos mokslų studentas iš Vokietijos, perskaitęs žinutę apie vakar atgal sugrąžintą absurdišką įstatymą, atseit saugosiantį vaikus nuo blogos įtakos.

Tai yra ne tik kadenciją baigusio prezidento V.Adamkaus netiesioginis “pagaidinimas“, bet ir susikurta totali nesąmonė, kaip ir su alkoholį draudžiančia reklama. Aš tikiu, tiksliau, aš ŽINAU, kad ši velniava, kuri turėtų prasidėti kitų metų pavasarį, tikrai netaps kasdienybe. Neapgalvoti teiginiai, aiškios ir visiems vizualios homofobija pridengtos mintys ir, žinoma, dar neapgalvota, tačiau atseit konkreti baudų sistema sužlugdys šią nesąmonę.

Iš tiesų nustebino mane šios žinutės pasirodymas užsienio žiniasklaidoje, kurioje dažniausiai minimos naujienos iš Lietuvos susiję su sportu (kaip D.Nowitzki kovojo prieš Lietuvos rinktinę, arba italai gėdingai 1:1 sužaidė su mūsiškiais etc.). Paskutinis aukščiau pateiktos nuorodos sakinys skamba taip: “Homosexualität ist im stark katholisch geprägten Litauen vielerorts verpönt.“ (liet. – Homoseksualumas, stiprias katalikiškas pažiūras puoselėjančioje Lietuvoje, yra daugelio smerkiamas). Tikriausiai vakarų žurnalistai stebėjo mišias, skirtas naujos prezidentės inauguracijos proga, nes priimančių komuniją politikų buvo tikrai nemažai. Priimti komuniją ramia sąžine reiškia reguliariai eiti išpažinties. Eiti išpažinties, reiškia.. na gerai baigiu su šiuo juodu humoru.

Net nežinau, kodėl įdomi man jų nuomonė, kai rytų Vokietijoje lietuvio neskiria nuo lenko/latvio ar esto, jų nuomone, valstybines kalbas turime dvi (juk nesunku atspėti, kuri antroji?..), o nuostolingas postsovietinių valstybių įstojimas į ES tai tik gera užtvara nuo Rusijos.

Kai užkilęs pulsas vėl nurimo, pagalvojau, hmm gi ne vien mūsų parlamentas ar kitos institucijos padaro durnų, tikrai labai durnų, klaidų. Užtenka Nicolas Sarkozy troškimo nuimti čadras nuo visų, Prancūzijai vaikų prigimdžiusių, musulmonių, ar Hamburgo vietinės valdžios pasipiktinimo, kad knygoje vaikams apie politiką (6000 egz. tiražas) yra per mažai iliustracijų, vaizduojančių imigrantus, neįgalius ar mergaites.

Visiems, kurie susidurs su šia neapdairiai mesta cenzūros bomba, aš siūlyčiau nekreipti dėmesio į įstatymą ir jį pažeidinėti. Galima ir tokiu būdu būti vieningiems. Nes jeigu Lietuvoje galima pagimdyti įstatymus, kurie prieštarauja konstitucijai, tai tokį įstatymą aš galiu ramia sąžine ignoruoti.

Nejau prireiks kažko panašaus į 1996-ųjų roko maršą per Lietuvą su šūkiu “Mums ne visvien”, kuris skatino pilietinį aktyvumą?

S8001998

p.s. ar tai reiškia, kad tokio panašaus atviruko negalėsiu išsiųsti Boženai, nes nuogus vyrų užpakalius pamatęs nepilnametis jos brolis gali atsidurti grėsmėje, jog taps homoseksualiu???

Reklama

2 Responses to ““shit hapens“”


  1. 1 bithuthe
    liepos 15, 2009 06:54

    Kai prieš gerą savaitę ar dvi apie šitą kvailą įstatymą perskaičiau Delfyje, tai pagalvojau, kad čia juokauja.Toks jausmas, kad mūsų valstybė kuo tolyn tuo labiau regresuoja.
    Ir tikrai gėda pripažint, kad lietuviai homofobai. Kadangi pati tarp tokių užaugau ir gyvenu, tai kažkaip TIK tapo įprasta juokelius apie homoseksualius laidyt, nors esu jiem tolerantiška.

  2. liepos 15, 2009 08:35

    Aš manau, kad pažeidinėsim įstatymą kartu ir viskas bus normaliai, pilietiškumas visvien gyvuos:DD


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: