13
Lie
09

malonus vizitas

..dėl dar nemalonesnės priežasties.

PULPITAS!! skamba jFig.11ClinEndoduokingai gražiai, tačiau toli gražu taip nėra. Sukelia  bloga dantų priežiūra, nekokybiškas odontologo darbas ir dar daug veiksnių. Dažniausias yra  – ėduonis, kuris pragraužęs emalį ir dentiną pasiekia pulpą (danties ertmę į kurią atsiveria nervas, kraujagyslės ir limfagyslė).

Pradžioje būna skausmas suvalgius ką nors labai šalto arba labai karšto, negydant skausmas tampa priepuolinio pobūdžio – skauda bet kada, ypač naktį. Gali plisti į kitas žandikaulio sritis, kaktą, akis, netgi į žemesnes kūno vietas (krūtinę, pilvą).  Vat tokią stadiją pasiekti yra klaida. Kalbu iš asmeninės patirties. Tokiu atveju, vienintelis gydymas yra tiktai danties kanalo valymas, nervo pašalinimas. Skausmniga ir fiziškai ir finansiškai.

Kodėl svarbu laiku ir gerai gydyti pulpitą? Ir ne tik jį, o net ir, atrodo, banalius danties ar dantenų uždegimo procesus. Todėl, kad bet kokia infekcija žmonėms, kurie serga širdies ligomis gali labai pastūmėti ligą į blogesnę stadiją.

Komplikacijos varijuoja nuo paprastos sterilios nekrozės (kai apmiršta audiniai, tačiau bakterijų kanale nėra, išvengiama uždegimo), žandikaulio uždegimo iki mediastinito (tarpuplaučio uždegimas), netgi sepsio. Bet čia jau kazuistika


3 Responses to “malonus vizitas”


  1. liepos 14, 2009 09:35

    dantų skausmas ne iš pačių maloniausių…


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s


%d bloggers like this: