27
Bir
09

Pasveikinkim vieni kitus

Geriausiai mano apmąstymų trigerį apibūdintų ši situacija – po praktikos užsienyje, kur buvo nemaža grupelė iš pietiečių (iš Ispanijos, Maltos, Italijos etc) ir manęs, atsisveikinėjome. Kažkas pasiūlė tai padaryti pagal savo šalies papročius. Italija – three kisses on cheek, Ispanija – two kisses on cheek, Serbia – one kiss on cheek, Lietuva…. – cold handshake?!?

Tai ir buvo mano sutrikimo priežastis. Dažnai net nesusimąstau apie tai, kad turiu kelias kategorijas žmonių, su kuriais pasisveikinu ir atsisveikinu skirtingai! Klaida yra vien jau tai, kad yra kategorijos! Taip, žinau, čia mano bėda, bet nejaugi tik man vienai taip?

O dabar totalus absurdas, iš neturėjimo ką veikt imi ir susigalvoji tokias vat kvailas statistikas: su trimis žmonėmis visuomet pasibučiuojame į lūpas, su keliom dešimtim apsikabiname, su keletu paspaudžiame rankas, su likusiais pasilabiname žodžiu…. o dar su bala žino kiek, kaip išeina, pagal paros laiką ir nusigėrimo laipsnį.

Manau tiek užtenka kad susimąstyčiau…

Pasisveikinimo problema dažnai pasijaučia grįžus iš užsienio ar kokios stovyklos. Tada, bent jau pirmas tris dienas norisi su visais sveikintis vienodai ir kaip įmanoma šilčiau. Bet negi tai įmanomą klausiu aš? Kodėl esant svetur yra taip lengva? Priimi tos šalies papročius? Daugumos taisykles? Nežinau ką, bet tuomet tikrai lengviau bei nepalyginamai geriau.

Keista, pasigendu mūsų kultūroj tokių elementarių papročių. Na taip, panaršiau internete ir dažniausiai lietuviškuoju pasisveikinimu nurodomas rankos paspaudimas, tik kodėl tai dažniausiai propaguoja vyrai? Seksistai? Diskriminacija? Nemandagumas? Nesusipratimas? Pačios moterys to nenori? Čia nėra nuosprendis, veikiau pamąstymas. Ir dar, jeigu vyrai jau sveikinasi rankomis, tai kodėl moterys neturi visuotinio ir nusistovėjusio papročio kaip nors sveikintis? Nejau viskas sprendžiama tik pagal situaciją.. o tada kur mandagumas? Ar vyrams tiesiog tai kažkoks į lopšį įdėtas privilegijuotumo ženklas? Tiesa, čia rašoma, cituoju „Kad ir kokie būtų nacionaliniai papročiai, tarptautinis protokolas grindžiamas bendrai priimtomis etiketo taisyklėmis, kurias pravartu žinoti kiekvienam save gerbiančiam visuomenės atstovui.Tai kokios mūsų šalies etiketo taisyklės? Svarsčiau pirkti A.Lydekos knygą, bet ar 160 litų kainuojanti knyga su spėjamu puslapių skaičiumi skirtu pasisveikinimo kultūrai aptarti, atsakys į visus mano klausimus? Ypač į tokį – ką daryti tokiu atveju, kai nori sutikus draugą jam nebeduoti rankos o tiesiog apsikabinti? Įspėti iš anksto?

Tiesa, yra žmonių, kurie nesvarbu kas – su visais sveikinasi vienodai. Tokių vienetai. Bet pripažįstu, tai veiksminga! Nors galima sutikti, kad kartais tai yra brovimasis į lietuvio emocinę sferą, kuri tikriausiai yra ne mažiau kaip trijų metrų skersmens, tačiau galima ir prie to priprasti ar ne?

Iš tikrųjų tai yra įdomus reiškinys – nutarti be žodinio sutarimo ar kokios kitos taisyklės, kaip kas su kuo sveikinsis. Kas yra mandagu, o kas labiau priimtina? Dar labiau – kaip sveikinsimės po keleto mėnesių pažinties, ar keliolikos metų santuokoje?

Tai turbūt daugiausiai klaustukų turintis mano rašinys :)

Reklama

4 Responses to “Pasveikinkim vieni kitus”


 1. birželio 30, 2009 09:03

  man tai buvo labai keista savijauta per diplomų įteikimą, kai norėjosi bučiuotis į žandus kuo daugiau kartų… :) o šiaip tai mes labai konservatoriai dideli bučiavimosi(pasisveikinimo) srityje.

 2. 2 bithuthe
  liepos 13, 2009 17:51

  jup, ir man taip būna. kai po kokių susibūrimų t.y. kelių dienų, kai su visais glebėsčiuojiesi, tai norisi grįžus į “realybę“ visus apkabinėt, va tada ir kyla visokių nesusipratimų ir nemalonių momentų.
  Tiesa, būna juokinga, kai pamirštu jog kai sveikinuosi su seniai matytais grupiokais (vaikinais), gaunu pakštelėjimą į žanduką, o aš vis tai pamirštu ir duodu Hug’ą >__< čia gal ir nėra didelė tragedija, bet man mažas nepatogus nesusipratimas.

 3. 3 nassa
  liepos 13, 2009 17:52

  mes giminėje labai mėgstam bučiuotis į lūpas :) kaip koki italų gangsteriai

 4. 4 bithuegu
  liepos 13, 2009 18:02

  kad po to nebūtų kokio “Mirties bučinio“, nuo Don. MOčiutės xDD


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: